FILMOWY ŚWIAT PRZEDSZKOLAKA

KINO DLA NAJMŁODSZYCH

W naszych kinach często gościmy najmłodszych widzów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę tak z filmem jak i z edukacją. Jest to bardzo wdzięczna widownia, która chłonie filmy a sala podczas seansu jest pełna nieskrywanych emocji i żywiołowych reakcji. Z myślą o tych najmłodszych stworzyliśmy cykl spotkań z filmem, żeby wizytę w kinie wzbogacić o aktywną edukację. Prezentowane w projekcie tytuły są odpowiednie dla najmłodszych widzów a ich różnorodność pozwala nam rozmawiać z dziećmi między innymi o ekologii, przyrodzie, zdrowiu, emocjach, muzyce, a nawet szczęściu, czy realizacji marzeń. Każde spotkanie ubrane jest w formę zabawy i interakcji. Bo my słuchamy co mówią do nas dzieci!

 

DLACZEGO WARTO WEJŚĆ DO FILMOWEGO ŚWIATA PRZEDSZKOLAKA?

BILETY GRUPOWE W PREFERENCYJNYCH CENACH

BEZPŁATNE ZAJĘCIA EDUKACYJNE

UPOMINKI DLA KAŻDEGO DZIECKA

BEZPŁATNE BILETY DLA OPIEKUNÓW

FILMY WYBRANE SPECJALNIE DLA NAJMŁODSZYCH WIDZÓW

KONKURSY Z NAGRODAMI

 

PROGRAM FILMOWEGO ŚWIATA PRZEDSZKOLAKA I PÓŁROCZE

 

FILM: O Yeti!

DATA: 22.10.2019

TEMAT: Inspiracje z natury – czyli jak człowiek podpatruje przyrodę

Co wspólnego ze skrzydłem ptaka ma samolot? Jaki związek ma skorpion z łazikiem marsjańskim? Jak kopiec termitów zainspirował architektów z całego świata? Na te wszystkie pytania pozwoli nam odpowiedzieć Matka Natura. Przyroda jest pełna genialnych rozwiązań, które człowiek powoli odkrywa i podpatruje. Na naszych zajęciach poznacie garść inspiracji z przeróżnych ekosystemów na Ziemi.

O FLMIE:

Kiedy nastolatka Yi spotyka młodego Yeti na dachu apartamentowca, w którym mieszka, ona i jej psotni przyjaciele – Jin i Peng – nadają mu imię „Everest” i organizują niezwykłą wyprawę, aby magiczne stworzenie wróciło do swej rodziny, mieszkającej w najwyższym punkcie Ziemi. Każdy krok tej wyprawy śledzi jednak Burnish, sprytny milioner, który marzy o schwytaniu Yeti, oraz dr Zara, która pragnie, by Everest wrócił do domu.

FILM: Kraina Lodu 2

DATA: 26.11.2019

TEMAT: Opowiem Ci bajkę..., czyli o najpiękniejszych bajkach świata.

Bajki mają w sobie coś magicznego, coś co sprawia, że z chęcią przenosimy się w świat, gdzie wyobraźnia nie zna granic, a My na długo utożsamiamy się z jej bohaterami. Na spotkaniu opowiemy o najpiękniejszych bajkach, o historiach znanych i mniej znanych współczesnym młodym czytelnikom. Przybliżymy również sylwetki twórców bajek i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, jakie umiejętności trzeba mieć, aby zostać bajkopisarzem.

O FILMIE:

"Mam tę moc, mam tę moc" - śpiewała całkiem niedawno cała Polska. Bo kto nie pokochał znakomitej Krainy Lodu i kogo inne uwiodła fenomenalna ścieżka dźwiękowa tej jednej z najbardziej kultowych animacji wszechczasów. Nic dziwnego, że w 2019 roku wszyscy z niecierpliwością wyczekują drugiej części oscarowej produkcji Walt Disney Animation Studios. Już wkrótce Anna, Elsa, Kristoff i Olaf przeżyją w Arendelle moc nowych, wspaniałych przygód. Ten rok będzie należał do nich i do Krainy lodu 2!

 

TERMINY I TEMATY ZAJĘĆ W II PÓŁROCZU

 

DATA: 17.03.2020

TEMAT: Eko podróż – czyli na ratunek naszej Ziemi!

Nasza piękna błękitna planeta zmieniała się od zawsze. Niestety w ostatnim czasie te zmiany nie są pozytywne. Tony plastiku pływające w oceanach, śmieci porzucone w lesie to tylko pojedyncze przykłady tego co można zaobserwować. Jesteśmy mieszkańcami Ziemi – a każdy przecież powinien dbać o swoje mieszkanie. O tym jak uratować naszą planetę i co może dla niej zrobić każdy z nas ‐ dowiecie się podczas naszych ekologicznych opowieści!

 

DATA: 21.04.2020

TEMAT: Kosmiczne technologie w Twoim domu

Kosmiczne technologie zawsze poruszają wyobraźnię: to rakiety, stacje kosmiczne, promy i satelity. Ale nie tylko. Sporo kosmicznych technologii znajdziemy w swoich domach. Jakich? Tego dowiecie się na naszych zajęciach – przekonacie się, że korzystacie z super zaawansowanych technologii w kuchni podczas gotowania, w sypialni – podczas słuchania bajek, a także w przedszkolu – ćwicząc literki. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami!

 

DATA: 28.05.2020

TEMAT: Najpiękniejsze święto świata, czyli o Dniu Dziecka nie tylko w Polsce

Wspólnie wyruszymy w wirtualną podróż po świecie, gdzie poznamy różne kultury i sposoby obchodów Dnia Dziecka. Jak świętują dzieci w Japonii, a jak we Francji? Czy Dzień Dziecka wszędzie obchodzony jest 1 czerwca, kiedy to święto pojawiło się w naszych kalendarzach? Jak według Was powinien wyglądać idealny Dzień Dziecka? Spróbujemy wspólnie stworzyć plan atrakcji na ten dzień. Zapraszamy!

 

W KINACH IMAX DODATKOWO, DO KAŻDEGO Z PROPONOWANYCH ZAJĘĆ OFERUJEMY FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

 

Film: Pandy 3D

Najnowszy film przyrodniczy twórców Lemurów z Madagaskaru i Dzikich z natury na ekranach IMAX. Pandy to ciepła opowieść o uwielbianych przez wszystkich pandach wielkich, które przyszły na świat w ZOO i rozpoczynają swoją drogę do życia na wolności. Film przeniesie nas w góry Syczuanu, żebyśmy mogli poznać codzienne życie pand oraz pracę specjalistów przygotowujących je do życia w ich naturalnym środowisku. Główną bohaterką jest panda Qian Qian, która ma doświadczyć natury po raz pierwszy. Pandy to nie tylko inspirująca opowieść o działaniu ludzi na rzecz ochrony światowej przyrody, to także dawka wiedzy dla każdego i przede wszystkim dobra zabawa w towarzystwie tych uroczych wielbicieli bambusów.

Film: Sammy 2. Podwodna przygoda 3D

Tym razem dzielny żółwik wpada w sidła podstępnych łowców i trafia do luksusowego oceanarium, gdzie u boku najbardziej malowniczych mieszkańców rafy koralowej zabawia turystów z różnych zakątków globu. Niepoprawny optymista i wytrawny pirat podmorskich głębin nie byłby jednak sobą, gdyby kilka chwil po uwięzieniu nie zaczął szykować błyskotliwego planu ucieczki.

FILM: DZIKIE Z NATURY 3D

Wzruszająca opowieść o miłości i więzi pomiędzy ludźmi i zwierzętami. Wyruszając z twórcami filmu w podróż na Borneo oraz kenijską sawannę, odwiedzimy miejsca, w których osierocone małe orangutany i słonie odnajdą ciepło i schronienie. 

FILM: AFRYKAŃSKA PRZYGODA 3D

Zapierające dech w piersiach fotosafari w Delcie Okavango. Rozpoczynając podróż na północy, gdzie Okavango meandruje przez szeroki na 10 mil gąszcz papirusów, widzowie dotrą do serca Delty i staną oko w oko z hipopotamami, krokodylami, słoniami, lwami i licznymi gatunkami antylop.

 

KONTAKT:

Katowice Punkt 44 | IMAX (32) 359 59 95

Kraków Galeria Plaza | IMAX (12) 290 90 80

Łódź Manufaktura | IMAX (42) 664 64 46

Poznań Plaza | IMAX (61) 662 62 26

Warszawa Sadyba | IMAX (22) 241 94 11

Wrocław Wroclavia | IMAX (71) 306 80 69

Bielsko-Biała (33) 485 39 93

Bydgoszcz (52) 511 21 11

Bytom (32) 396 27 28

Częstochowa Jurajska (34) 390 17 71

Gliwice (32) 493 97 35

Kraków Zakopianka (12) 295 95 96

Lublin Felicity (81) 443 58 88

Poznań Kinepolis (61) 871 56 25

Starogard Gdański (58) 32 50 111

Toruń Czerwona Droga (56) 664 64 46

Warszawa Promenada (22) 241 90 99

Wrocław Korona (71) 323 60 70

Zielona Góra (68) 32 10 111

 

W przypadku kontaktu z nami i podania danych osobowych informujemy, że ich administratorem jest Cinema City Poland sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Fosa 37, 02-768 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usług, w przypadku skorzystania z nich lub odpowiedzi na kierowane pytania. Każda osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. W przypadku chęci otrzymywania od nas informacji o wybranych ofertach w formie elektronicznej lub telefonicznej, konieczne będzie wyrażenie zgody pozwalającej na prowadzenie takich działań.

Prosimy o podawanie informacji w zakresie minimalnym, niezbędnym wyłącznie do nawiązania kontaktu lub identyfikacji. Prosimy nie podawać żadnych poufnych danych, a zwłaszcza typu: data urodzenia, dane karty płatniczej, informacje o stanie zdrowia czy osobistej sytuacji rodzinnej.

 

PARTNERZY

WSPÓŁPRACUJEMY Z: