KONKURS

Znamy już wyniki konkursu dla klas „Bezpieczeństwo dzieci w sieci”


Poniżej przedstawiamy listę laureatów:
•    Szkoła Podstawowa w Goszczanowie- klasa V
•    Szkoła Podstawowa w Podlesiu- Grupa YEA
•    Szkoła Podstawowa w Wilczycach- klasa 1B

Gratulacje!

Pozostali uczestnicy konkursu zgodnie z regulaminem otrzymają ekoplecaki. Z każdą grupą skontaktujemy się indywidualnie.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za nadesłane prace i zaangażowanie włożone w ich przygotowanie!

"MIASTO ING" W ROBLOX: NAUKA ZASAD CYBERBEZPIECZEŃSTWA PRZEZ ZABAWĘ

Dzieci najchętniej uczą się przez zabawę, dlatego partner konkursu, ING, przygotował własną grę edukacyjną na popularnej wśród dzieci i młodzieży platformie Roblox. „Miasto ING” w Roblox to gra, dzięki której dzieci w formie rozrywki uczą się dobrych nawyków finansowych i bezpieczeństwa w sieci. Na graczy czekają przygotowane w formie zabawy zadania i quizy z dostosowanymi do ich wieku pytaniami i wskazówkami. Gra została pozytywnie oceniona przez psychologa dziecięcego, a zadania są dostosowane do wieku dziecka.

POZNAJ GRĘ

 

DLACZEGO WARTO UCZYĆ DZIECI ZASAD CYBERBEZPIECZEŃSTWA?

Umiejętność bezpiecznego poruszania się w cyfrowym świecie powinna być ważnym elementem edukacji. Pamiętajmy, że nawyki i postawy ukształtowane w młodości zostają z nami na długo. Mimo, że współcześni nastolatkowie i dzieci z technologią obeznani są od najmłodszych lat, oni także padają ofiarami przestępców działających w Internecie. Cyberbezpieczeństwo to wciąż stosunkowo nowa dziedzina i wcale nie taka prosta do wytłumaczenia młodzieży. Warto więc połączyć przyjemne z pożytecznym i edukować w trakcie zabawy. Dzięki temu dzieci łatwiej przyswoją nowe informacje i będą bardziej zmotywowane. Jeśli do nauki wykorzystamy grę edukacyjną mamy pewność, że dzieci poznają internetowe zagrożenia w bezpieczny sposób. 

 

 

 

* ING Bank Śląski S.A. promuje i w pełni odpowiada za treści w Mieście ING na platformie Roblox. Miasto ING to gra, którą stworzył ING Bank Śląski dla osób w wieku 7-17 lat na platformie Roblox.