Poznaj historię bohatera wojennego. Raport Pileckiego od 1 września w Cinema City!

Brawurowa historia o inspirującej postaci rotmistrza Witolda Pileckiego wejdzie do kin już w ten piątek – 1 września. To idealny film dla fanów kina biograficznego i wojennego. Co więcej, „Raport Pileckiego” powalczy o Złote Lwy na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.  

Film opowiada historię żołnierza AK, rotmistrza Witolda Pileckiego, który z narażeniem życia celowo daje się aresztować, by zostać osadzonym w obozie koncentracyjnym Auschwitz. Tam organizuje konspiracyjny ruch oporu Armii Krajowej, a po 947 dniach w obozowej niewoli i brawurowej ucieczce pisze raporty, w których podejmuje próbę informowania świata o Holokauście oraz innych zbrodniach. Następnie bierze udział w Powstaniu Warszawskim oraz walczy w II Korpusie Polskim generała Andersa we Włoszech. Po powrocie do Polski zostaje aresztowany przez władze komunistyczne, bestialsko przesłuchiwany i pod pretekstem szpiegostwa skazany na śmierć. 

Podczas ostatniego widzenia z żoną powiedział: „Ja już żyć nie mogę, mnie wykończono, Oświęcim to była igraszka”. Skazano go na karę śmierci. Prezydent Bolesław Bierut nie zgodził się na ułaskawienie. Wyrok na rotmistrzu Pileckim wykonano 25 maja 1948 roku w Warszawie.  

W filmie „Raport Pileckiego” zobaczymy: Przemysława Wyszyńskiego w roli Witolda Pileckiego oraz Paulinę Chapko w roli Marii Pileckiej, a partnerować im będą: Mariusz Jakus, Karol Wróblewski, Antoni Pawlicki, czy Paweł Paprocki. Za scenariusz oraz reżyserię odpowiada Krzysztof Łukaszewicz, który był odpowiedzialny za powstanie takich filmów jak: „Orlęta. Grodno ’39”, „Karbala”, czy „Generał Nil”.   

„Raport Pileckiego” to mocne kino biograficzne z ogromnym budżetem, które już 1 września na nowo przybliży widzom postać Witolda Pileckiego, wielkiego bohatera drugiej wojny światowej. Takie historie trzeba oglądać na wielkim ekranie i do tego zachęcamy już od piątku. Film grany będzie w wybranych kinach Cinema City. Sprawdź dostępne lokalizacje i kup bilet już teraz: https://www.cinema-city.pl/filmy/raport-pileckiego