Top Gun: Maverick wlatuje na ekrany Cinema City! Bilety już w sprzedaży

Wielokrotnie przekładany “Top Gun: Maverick” nareszcie trafi na wielkie ekrany. Od 27 maja będziemy mogli podziwiać dalsze przygody ulubionego pilota milionów. Pete “Maverick” Mitchell grany przez Toma Cruise’a zabierze nas ponownie ze sobą w powietrzną podróż pełną akcji i turbulencji, a tą najlepiej podziwiać w Cinema City, czyli kinie wielkich formatów. Bilety na to podniebne widowisko wleciały już do sprzedaży!

Pierwsza część “Top Gun” z 1986 roku stała się kultowa, a akrobacje powietrzne na ekranie przypadły do gustu nie tylko fanom lotnictwa. Film został nominowany do Oscara w 4 kategoriach, a piosenka “Take My Breathe Away” w wykonaniu Berlin zgarnęła złotą statuetkę. Czy kontynuacja również powtórzy ten sukces? Patrząc na zwiastun, jesteśmy przekonani, że poprzeczka jest postawiona bardzo wysoko i można spodziewać się naprawdę dobrego kina akcji. Za kamerą produkcji “Top Gun: Maverick” stanął Joseph Kosinski, odpowiedzialny za takie tytuły jak: “Tylko dla odważnych”, “Niepamięć”, czy “Tron: Dziedzictwo”. Muzykę stworzyli Harold Faltermeyer i Hans Zimmer, a piosenkę do filmu “Hold My Hand”, którą usłyszymy podczas napisów końcowych nagrała Lady Gaga.

 

 

Po ponad 30 latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete "Maverick" Mitchell jest tam, gdzie powinien być - na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem o kryptonimie "Rooster", synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim "Goose", który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji. W filmie w głównej roli ponownie zobaczymy: Toma Cruise’a, natomiast na ekranie partnerować będą mu: Jennifer Connelly, Miles Teller, Wal Kilmer, Jon Hamm, Ed Harris, czy Glen Powell.

Jeśli już oglądać Pete’a “Mavericka” Mitchella na wielkim ekranie po ponad 30 latach przerwy, to trzeba to zrobić w najlepszy możliwy sposób. W naszych kinach widzowie mają do wyboru aż trzy wyjątkowe formaty, które pozwalają poczuć więcej i zapewniają niepowtarzalne wrażenia kinowe. „Top Gun: Maverick” od 27 maja dostępny jest w: 4DX, IMAX oraz ScreenX.

Sale IMAX zapewniają doświadczenie kinowe przekraczające granice wyobraźni. Podczas seansu widz może nie tylko zobaczyć, ale i usłyszeć więcej. To wszystko za sprawą ogromnego ekranu oraz krystalicznie czystego dźwięku. Ta pionierska technologia charakteryzuje się krystalicznym obrazem o najwyższej rozdzielczości, wyraźniejszym kontrastem i głębszym nasyceniem koloru. Nie bez powodu technologia IMAX na stałe wpisała się w DNA pasjonatów kinematografii na całym świecie. “Top Gun: Maverick” w IMAX obejrzycie w: Cinema City Sadyba (Warszawa), Cinema City Poznań Plaza (Poznań), Cinema City Punkt 44 (Katowice), Cinema City Manufaktura (Łódź), Cinema City Wroclavia (Wrocław).

Sala 4DX natomiast to miejsce, w którym filmowa fikcja dosłownie staje się rzeczywistością. Dzięki ruchomym fotelom i zaawansowanym rozwiązaniom środowiskowym (ruch, światło, zapach, woda, wiatr, bańki) oferuje absolutne, pełne efektów specjalnych przeżycie, w których widz staje się częścią filmu. Możesz poczuć się tak jakbyś dosłownie siedział za sterami odrzutowca, czy poczuć turbulencje podczas najlepszych scen akcji w powietrzu. Sale 4DX znajdziecie w Cinema City Arkadia (Warszawa), Cinema City Bydgoszcz, Cinema City Manufaktura (Łódź), Cinema City Felicity (Lublin) oraz Cinema City Wroclavia (Wrocław). Sala ScreenX dostępna jest jedynie w Cinema City Galeria Mokotów w Warszawie. To jedyna sala w Polsce, która wykorzystuje nie tylko centralny ekran, ale i boczne ściany sali. Dzięki temu obraz otacza widza, sięgając poza jego pole widzenia aż do kąta 270 stopni. Boczne ekrany dopełniają fabułę dziejącą się na ekranie głównym. Rozciągnięcie obrazu następuje w najbardziej kluczowych momentach akcji by spotęgować efekty danej sceny, przez co nigdy nie wiesz z której strony nadleci samolot Mavericka.

Wybór formatu należy do Was, jednak ostrzegamy, że jeśli raz wejdziecie w film całkowicie dzięki któremuś z nich, nie będziecie mieli już takiej frajdy ze zwykłego seansu kinowego! Biletów na seanse w przedsprzedaży szukajcie na www.cinema-city.pl

 

Autor: Iwona Marczewska