Czas na kino! Obierz kierunek na polskie produkcje

Zamknięte drzwi kinowych sal na długo wstrzymały wiele wyczekiwanych premier. Na szczęście wszystko wraca do normy, a filmowy box office pęka w szwach dzięki polskim tytułom, którymi dystrybutorzy w najbliższymi czasie będą nas kusić na tyle często, że ciężko będzie oderwać się od kinowego fotela. Dramaty, komedie, komedie romantyczne, kryminały, kino gangsterskie, czy thrillery - te wszystkie gatunki krajowych produkcji będą mogli oglądać widzowie Cinema City na wielkim ekranie do końca roku. Jeśli zastanawiasz się jak poradzi sobie z tym twój portfel, mamy małą podpowiedź. Z kartą Unlimited będziesz mógł cieszyć się kinowymi emocjami non stop w przystępnej cenie i obejrzeć wszystkie premiery jakie zapragniesz. Jeśli jeszcze nie jesteś członkiem #TeamUnlimited, możesz to w łatwy sposób zmienić tutaj. Wszystko jasne? W takim razie usiądź wygodnie i pozwól nam poprowadzić się po filmowym rozkładzie jazdy polskiego kina.

 

1. Śniegu już nigdy nie będzie - 4.06

Polski kandydat do Oscara w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej, we współpracy z Michałem Englertem. Opowieść o pochodzącym ze wschodu Żeni, który zatrudnia się jako masażysta na luksusowym osiedlu, gdzie szybko staje się powiernikiem sekretów swoich klientów. W obsadzie: Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Katarzyna Figura, Weronika Rosati, Łukasz Simlat, Andrzej Chyra, Krzysztof Czeczot i w głównej roli ukraiński aktor Alec Utgoff. Film otrzymał nagrodę specjalną na MFF w Wenecji, więc chyba wiecie co to znaczy? “Śniegu już nigdy nie będzie” to filmowy “must see”.

 


2. Magnezja - 11.06

Gangsterski kryminał w poetyce westernu przepełniony czarnym humorem i zaskakującymi kreacjami polskich aktorów. Brzmi jak film, jakiego jeszcze na rodzimym podwórku nie widzieliśmy, dlatego tym bardziej nie możemy się doczekać. Produkcja przedstawia świat, w którym rządzą kobiety, a walutą jest kula z rewolweru. Film w reżyserii Macieja Bochniaka, który otrzymał Złoty Pazur w kategorii “Inne Spojrzenie” na gdyńskim festiwalu, został także doceniony za charakteryzację, kostiumy i scenografię. Zapowiada się więc niesamowite widowisko z iście gwiazdorską obsadą, bowiem na ekranie zobaczymy: Maję Ostaszewską, Mateusza Kościukiewicza, Agatę Kuleszę, Borysa Szyca, Dawida Ogrodnika, czy Małgorzatę Boczarską.

 


3. Ostatni Komers -18.06

Mówi się, że dawno nikt nie pokazał polskiej młodzieży na wielkim ekranie tak dobrze i tak prawdziwie jak reżyserski debiutant Dawid Nickel. Za film “Ostatni Komers” otrzymał Złotego Lwa w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych oraz Nagrodę Specjalną Jury Młodzieżowego na FPFF w Gdyni. To historia grupy uczniów, którzy przeżywają swój ostatni tydzień gimnazjum. W ciągu kilku dni będą mieli do czynienia z całą gamą tzw. “pierwszych razy”: zauroczeniem, odrzuceniem i zawiedzionymi nadziejami. Ten film to nic innego, jak portret współczesnej młodzieży, która poszukuje tożsamości, przynależności i więzi. Na ekranie zobaczymy aktorów młodego pokolenia: Sandrę Drzymalską, Nel Kaczmarek, Adama Zdrojkowskiego i wiele innych kinowych debiutantów. Powiemy w tajemnicy: słyszeliśmy, że warto!

 


4. Sweat - 18.06

Film w reżyserii Magnusa von Horna, który zakwalifikował się do 56 tytułów wyróżnionych w konkursie głównym w Cannes, a na rodzimym podwórku zdobył najwięcej statuetek podczas FPFF w Gdyni. Opowiada historię motywatorki fitness, która dzięki obecności w mediach społecznościowych, staje się celebrytką. Mimo sławy i tysięcy fanów, w życiu kobiety brakuje bliskości. Główną rolę zagrała niesamowita Magdalena Koleśnik, a partnerują jej równie rewelacyjni Aleksandra Konieczna, Zbigniew Zamachowski, czy Julian Świeżewski. Film niesamowicie aktualny, pokazujący siłę i niebezpieczeństwo płynące z mediów społecznościowych. Jeśli nie możecie doczekać się premiery i chcecie obejrzeć tą produkcję jako jedni z pierwszych, zapraszamy 17.06 o 18:00 do Cinema City Łódź Manufaktura na specjalny pokaz z udziałem twórców!

 


5. W jak morderstwo - 18.06

Film Piotra Mularuka, odpowiedzialnego za wyreżyserowanie “Yumy”. Tym razem wziął na warsztat kryminał spod znaku Agaty Christie, który jak zapowiadają twórcy będzie trzymał w napięciu, ale i bawił. To historia pewnego morderstwa i śledztwa prowadzonego przez nieporadnego komisarza Jacka Sikorę, w które nieustannie próbuje wtrącać się wielbicielka kryminałów Magda, posiadająca zmysł rasowego detektywa. Czy wspólnymi siłami uda im się dojść do prawdy? Tego przekonacie się w kinie, a jesteśmy pewni, że warto! W głównych rolach zobaczycie takie gwiazdy jak: Paweł Domagała, Anna Smołowik, Piotr Adamczyk, czy Rafał Królikowski.

 


6. Miasto - 25.06

Historia detektywa, który przybywa do miasta by rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Mężczyzna niczego nieświadomy zostaje uwikłany w grę toczoną między lokalnym gangsterem, a pewnym profesorem. Całość komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy na jego drodze staje Piosenkarka, która jest obiektem pożądania dwóch wrogów. Jaki będzie finał tych wydarzeń? Tego przekonacie się w kinach już 25 czerwca! “Miasto” to kryminał z iście gwiazdorską obsadą: Bartłomiej Topa, Karolina Gruszka, Robert Więckiewicz, którego nie możecie przegapić.

 


7. Na chwilę, na zawsze - 25.06

Czas na polski romans z muzyką w tle. W głównych rolach Martyna Byczkowska, Paweł Domagała, Ireneusz Czop, a na ekranie zobaczymy również: Kingę Preis, Olafa Lubaszenko, czy Tomasza Włosoka. “Na chwilę, na zawsze” to historia młodej piosenkarki, która jest u szczytu popularności, jednak pewnego dnia powoduje wypadek samochodowy pod wpływem alkoholu. Dziewczyna trafia do ośrodka terapii i leczenia uzależnień, gdzie poznaje instruktora, z którym mimo początkowej nieufności, zaczyna ją łączyć uczucie. Czy tych dwoje będzie miało szansę na wspólne szczęście? O tym musicie się przekonać sami na wielkim ekranie!

 


8. Żużel - 16.07

Film, który na swoją premierę czekał naprawdę długo, w końcu trafi na ekrany kin. Jest na co czekać, bo rzadko możemy podziwiać w kinowym fotelu sportowe melodramaty. Na ekranie zobaczymy takie gwiazdy jak: Tomasz Ziętek, Mateusz Kościukiewicz, Paweł Wilczak, a towarzyszyć im będzie debiutująca Jagoda Porębska. “Żużel” to historia motocyklowego mistrza, na którego drodze staje śliczna dziewczyna. Czy zakochany w prędkości i motorach chłopak, znajdzie w swoim sercu miejsce na prawdziwą miłość? O tym przekonamy się już niedługo!

 


9. Czarna Owca - 13.08

Film Aleksandra Pietrzaka, reżysera m.in. “Juliusza” to produkcja o której jeszcze nie wiemy zbyt wiele. Ma być czarną komedią o niedoskonałej rodzinie, w której kipi od konfliktów, jednak bardzo się kocha. W głównych rolach zobaczymy: Arkadiusza Jakubika, Magdalenę Popławską, czy Kamila Szeptyckiego. Mimo tej garstki informacji już wiemy, że obok tego filmu nie powinniśmy przejść obojętnie.

 


10. The End - 20.08

Film Tomasza Mandesa odpowiedzialnego za ostatni głośny film “365 dni”. “The End” to opowieść o siedmiu sławnych aktorach, którzy dają się wciągnąć w nieprzewidywalną grę, której finał nie jest nikomu znany. Na ekrania plejada polskich gwiazd: Aleksandra Popławska, Paulina Gałązka, Katarzyna Figura, Tomasz Karolak, Jarosław Boberek, Janusz Chabior, Przemysław Sadowski. Jest na co czekać!

 


11. Moje wspaniałe życie - w kinach w sierpniu

Komedia obyczajowa, za kamerą której stanął Łukasz Grzegorzek, reżyser takich tytułów jak “Córka trenera” i “Kamper”. Historia kobiety, która stara się być wzorową mamą, kochaną córką, dobrą żoną i lubianą przez uczniów nauczycielką. Nikt jednak nie wie o tym, że prowadzi podwójne życie. Kiedy więc jej sekret przestanie być bezpieczny, stanie się on początkiem grupowej terapii całej rodziny. Na ekranie takie gwiazdy jak: Agata Buzek, Jacek Braciak, Andrzej Woronowicz, czy Małgorzata Zajączkowska.

 


12. Mistrz - 3.09

Pełnometrażowy debiut reżyserski Macieja Barczewskiego, który był producentem filmu “Najlepszy”. Opowie nam historię opartą na prawdziwych wydarzeniach, która będzie połączeniem dramatu sportowego z realiami życia w obozie koncentracyjnym. To opowieść o legendarnym pięściarzu z Auschwitz, Tadeuszu “Teddym” Pietrzykowskim, który dzięki swoim walkom na ringu przeżył i stał się symbolem nadziei na zwycięstwo. W głównej roli zobaczymy Piotra Głowackiego, który jak się mówi w środowisku filmowym, wypadł w tej roli rewelacyjnie. Aktor by przygotować się do roli, musiał przejść radykalną zmianę, a tą podziwiać będziemy na ekranie już we wrześniu. Obok niego na ekranie zobaczymy m.in. Jana Szydłowskiego, Grzegorza Małeckiego, Marcina Bosaka oraz Rafała Zawieruchę.

 


13. Najmro. Kocha, kradnie, szanuje - 17.09

Komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej. W kogo wcieli się jeden z najzdolniejszych aktorów swojego pokolenia? Zdzisława Najmrodzkiego, który w czasach PRL-u okradał Pewexy i ośmieszał organy ścigania, uciekając im łącznie 29 razy. To historia legendarnego celebryty półświatka, który wraz ze swoją ferajną robił wszystko by nadać swojemu życiu nieco koloru i dobrej zabawy. Aktorowi na ekranie towarzyszyć będą: Robert Więckiewicz, Rafał Zawierucha, Jakub Gierszał, Olga Bołądź, a także Marta Wągrocka, debiutująca na dużym ekranie. Teaser wygląda bardzo obiecująco!

 


14. To musi być miłość - 5.11

Pełna humoru i wzruszeń komedia romantyczna od producentów “Narzeczonego na niby” z lubianymi aktorami w rolach głównych. Na ekranie: Małgorzata Kożuchowska, Anna Smołowik, Tomasz Karolak, Rafał Królikowski, czy Jan Englert. Historia o rodzinnych relacjach, miłosnych zawirowaniach, ucieczce z miasta matki, która jeszcze raz musi przemyśleć decyzję o swoim ślubie, miłości trzech sióstr wspierających się na dobre i na złe oraz niezdarnych mężczyznach, którzy muszą zawalczyć o serca swoich wybranek. Nie wiem jak Wy, ale my już nie możemy się doczekać by przekonać się, że “To musi być miłość!”.

 


15. Dziewczyny z Dubaju - wkrótce w kinach

Film na podstawie książki Piotra Krysiaka opowiadającej o tzw. aferze dubajskiej, w która zamieszane były polskie celebrytki i modelki oraz gangsterzy powiązani z wyższymi sferami krajów Bliskiego Wschodu. W filmie zobaczymy historię kobiety, która w pogoni za wielkim światem, została damą do towarzystwa. Na prośbę arabskich szejków zaczęła werbować modelki, celebrytki i gwiazdy z Polski, które jeździły do Dubaju by zabawiać się z tamtejszymi mężczyznami. Pokładamy w tym filmie spore nadzieje, ponieważ za kamerą stanęła Maria Sadowska, reżyserka bardzo udanej produkcji “Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, a głównym scenarzystą jest Mitja Okorn, twórca takich hitów jak “Listy do M.”, czy “Planeta Singli”. Za dystrybucję filmu odpowiedzialna jest Doda wraz ze swoim mężem. W obsadzie zobaczymy: Paulinę Gałązkę, Katarzynę Figurę, Jana Englerta, Katarzynę Sawczuk, Olgę Kalicką oraz Annę Karczmarczyk.

 


16. Gierek - wkrótce w kinach

Michał Węgrzyn, reżyser “Procederu” o raperze Tomaszu Chadzie, tym razem skupił się na postaci ze świata polityki, czyli I sekretarzu KC PZPR - Edwardzie Gierku. W komunistycznego działacza wcieli się Michał Koterski, który specjalnie do roli przytył 17 kilogramów! Akcja filmu obejmuje lata 1970-1982, a jak mówią twórcy, gierkowska dekada była czasem, kiedy w Polsce zrobiło się bardziej kolorowo i to wszystko będą starali się oddać w filmie. Na ekranie zobaczymy również: Małgorzatę Kożuchowską, Jana Frycza, Rafała Zawieruchę, Agnieszkę Więdłochę, czy Mikołaja Roznerskiego. Poniżej znajdziecie krótką relację z planu, ponieważ zwiastun nie jest jeszcze dostępny.

 


17. Mój Dług - wkrótce w kinach

Młody przedsiębiorca dopuszcza się morderstwa w obronie swoich bliskich i zostaje skazany na 25 lat więzienia. Za kratkami musi walczyć o przetrwanie, a także nauczyć się brutalnych reguł oraz zdobyć sojuszników. Zaprzyjaźnia się z jednym ze skazańców, a na swojej drodze spotyka działaczkę na rzecz praw człowieka, która będzie starał się mu pomóc w walce o sprawiedliwość. Na ekranie zobaczymy Piotra Stramowskiego, Bartosza Saka, Olgę Bołądź i Annę Karczmarczyk.

 


18. Bo we mnie jest seks - wkrótce w kinach

Biograficzny dramat z Marią Dębską wcielającą się w Kalinę Jędrusik - aktorkę teatralną, filmową i piosenkarkę, w której kochały się miliony. Historia o bezwstydnej radości życia, pewnym romansie i zemście za nieodwzajemnione uczucia. Marii Dębskiej na ekranie partnerują: Leszek Lichota, Tomasz Ziętek, Paweł Tomaszewski, czy Iwo Rajski.

 


19. Szczęścia chodzą parami - wkrótce w kinach

Polska komedia romantyczna z Weroniką Książkiewicz i Michałem Żurawskim w rolach głównych. To opowieść o terapeucie, który na swoje partnerki sprowadza pecha, jednak kiedy wydaje mu się, że znajduje tą jedyną, postanawia odnaleźć przyczynę sercowych porażek. Na ekranie partnerować im będą Aleksandra Domańska i Krzysztof Czeczot. Czekamy na premierę z zapartym tchem!

 


20. Wesele 2 - wkrótce w kinach

Nowy film Wojciecha Smarzowskiego, którego “Kler” w 2018 roku przyciągnął do kin ponad 5 milionów widzów. Natomiast jego “Wesele” z 2004 roku, które nazwać już można kultowym, jest uwielbiane przez Polaków. Tym razem akcja filmu będzie toczyła się na dwóch płaszczyznach: współcześnie i w 1941 roku, kiedy w Jedwabnem miała miejsce zbrodnia dokonana przez polskich sąsiadów na Żydach. Oprócz tytułowego wesela, produkcja poruszy temat relacji polsko-żydowskich oraz współczesnych relacji z Ukraińcami i Niemcami. W głównych rolach zobaczymy: Roberta Więckiewicza, Agatę Kuleszę, Arkadiusza Jakubika, czy Andrzeja Chyrę. Teaser filmu pojawił się w sieci, jednak wzbudził sporo kontrowersji i po kilku godzinach został usunięty.

 


Iwona Marczewska/Cinema City