Francja, najpiękniejsze róże i malownicza opowieść o tym, że nie można się poddawać. “Usłane różami” od 20 sierpnia w Cinema City!

Wzruszająca komedia pełna humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji z rewelacyjną obsadą. Tak w skrócie opisać można najnowsze dzieło Pierre’a Pinauda, zdobywcy Cezara za krótkometrażowy film Les Miettes. W swoim drugim pełnometrażowym tytule pod warsztat wziął najpiękniejsze kwiaty, jakimi są róże, a tworzenie nowych gatunków jest francuską specjalnością od wielu lat. To piękno i niepowtarzalny zapach róż starał się przenieść na wielki ekran i udało mu się to na prawdę dobrze.

W głównej roli zobaczymy jedną z najpopularniejszych francuskich aktorek ostatnich lat - Catherine Frot, wielokrotnie nominowaną do nagrody Francuskiej Akademii Sztuki i Techniki Filmowej i dwukrotną laureatką Cezara. Na ekranie partnerują jej: znana i lubiana przez Francuzów - Olivia Côte, komik Fatsah Bouyahmed, debiutujący na wielkim ekranie raper Melan Omerta oraz początkująca aktorka Marie Petiot.

“Usłane różami” to opowieść pełna wdzięku i wzruszeń, pokazująca, że trzeba walczyć o swoje marzenia, a dzięki ciężkiej pracy i zaufaniu innym, można odnieść sukces. Film nie tylko uczy, ale i bawi, a takie produkcje są najcenniejsze. Eve Vernet (Catherine Frot) to zapomniana królowa róż, która od kilku lat przegrywa najważniejszy konkurs z wielką firmą Lamarzelle, która stawia na hurt, a nie jakość. Poświęcająca kwiatom każdą możliwą chwilę kobieta jest na skraju upadłości, jednak dzięki zaradności swojej pracownicy zatrudnia trójkę nowych pomocników z reintegracji, którzy nie mają zielonego pojęcia o ogrodnictwie. Przetrwanie jej rodzinnego dziedzictwa jest w rękach nieco nieporadnych pracowników, którym Eve będzie musiała zaufać. Czy los jej farmy róż się odmieni? Przekonacie się w kinach Cinema City już 20 sierpnia.

 

Dodatkowo na naszym facebookowym profilu przygotowaliśmy konkurs, w którym najkreatywniejsze odpowiedzi nagrodzimy podwójnymi biletami na film “Usłane różami”, dzięki któremu będziecie mieli możliwość zagłębić się w świat piękna i kwiatów.

 

IM/Artykuł sponsorowany