IMAX, 4DX lub ScreenX. Oglądaj filmowe hity w kinie wielkich formatów!

Thor: miłość i grom, Bullet Train, czy Nie! – te trzy tytuły w najbliższym czasie przyciągną do Cinema City fanów dobrego kina. Wszystkie trzy w naszych kinach będzie można zobaczyć w wyjątkowych formatach: IMAX, 4DX lub ScreenX.

"Thor: Miłość i grom" aktualnie możecie oglądać na ekranach naszych kin we wszystkich formatach: IMAX, 4DX oraz ScreenX. Produkcja wytwórni Marvel ukazuje Boga Piorunów w obliczu wyzwania, z jakim dotąd się nie zetknął - konieczności znalezienia wewnętrznego spokoju. Jednak na emeryturę nie pozwoli Thorowi przejść galaktyczny zabójca Gorr Rzeźnik Bóstw pragnący wymordować wszystkich bogów. Aby się mu przeciwstawić, Thor wzywa na pomoc Królewską Walkirię, Korga oraz swoją byłą, Jane Foster, która - ku jego zdziwieniu - posługuje się jego magicznym młotem, Mjolnirem, nie gorzej niż on sam. Razem wyruszają w pełną niebezpieczeństw kosmiczną podróż, by rozwiązać zagadkę zemsty Rzeźnika Bóstw i powstrzymać go, nim będzie za późno.

 

 

 

5 sierpnia swoją premierę będzie miał wyczekiwany akcyjniak – „Bullet Train”, który w Cinema City będziecie mogli podziwiać w aż trzech formatach: IMAX, 4DX oraz ScreenX. Pięcioro zabójców, znajdujących się w szybkim pociągu jadącym z Tokio do Morioki, odkrywa, że ich zlecenia są ze sobą wzajemnie powiązane. Powstaje pytanie, kto wyjdzie z pociągu żywy i co ich czeka na stacji końcowej. My wiemy natomiast co na pewno będzie Was czekać na wielkim ekranie, a będzie to hollywoodzka obsada. W roli głównej zobaczymy Brada Pitta, a towarzyszyć mu będą: Joey King, Aaron Taylor-Johnson, Sandra Bullock, Brian Tyree Henry, Michael Shannon, Logan Lerman, czy Hiroyuki Sanada.

 

 

 

 

12 sierpnia natomiast na ekrany kin trafi najnowszy horror jednego z najbardziej oryginalnych twórców ostatnich lat tego gatunku, Jordana Peela, „Nie!”. W Cinema City obejrzycie go w formatach IMAX oraz 4DX. Fabuła filmu brzmi dosyć tajemniczo. Poznamy historię mieszkańców wąwozu w środkowej Kalifornii, którzy stają się świadkami tajemniczego i mrożącego krew w żyłach zjawiska. Główną rolę w filmie zagra Daniel Kaluuya (znany z poprzedniego horroru reżysera – Uciekaj!), a partnerować mu będą m.in.: Keke Palmer oraz Steven Yeun.

 

 

 

 

Jeśli już oglądać największe filmowe hity, to trzeba to robić w najlepszy możliwy sposób. Wiecie już jakie formaty będziecie mieli do wyboru przy danym tytule filmowym, jednak czy wiecie co dany format Wam oferuje? Sale IMAX zapewniają doświadczenie kinowe przekraczające granice wyobraźni. Podczas seansu widz może nie tylko zobaczyć, ale i usłyszeć więcej. To wszystko za sprawą ogromnego ekranu oraz krystalicznie czystego dźwięku. Ta pionierska technologia charakteryzuje się krystalicznym obrazem o najwyższej rozdzielczości, wyraźniejszym kontrastem i głębszym nasyceniem koloru. Nie bez powodu technologia IMAX na stałe wpisała się w DNA pasjonatów kinematografii na całym świecie. Sale IMAX znajdziecie w: Cinema City Sadyba (Warszawa), Cinema City Poznań Plaza (Poznań), Cinema City Punkt 44 (Katowice), Cinema City Manufaktura (Łódź), Cinema City Wroclavia (Wrocław).

Sala 4DX natomiast to miejsce, w którym filmowa fikcja dosłownie staje się rzeczywistością. Dzięki ruchomym fotelom i zaawansowanym rozwiązaniom środowiskowym (ruch, światło, zapach, woda, wiatr, bańki) oferuje absolutne, pełne efektów specjalnych przeżycie, w których widz staje się częścią filmu. Możesz poczuć wiatr we włosach, czy turbulencje podczas najlepszych scen akcji. Sale 4DX znajdziecie w Cinema City Arkadia (Warszawa), Cinema City Bydgoszcz, Cinema City Manufaktura (Łódź), Cinema City Felicity (Lublin) oraz Cinema City Wroclavia (Wrocław).

Sala ScreenX dostępna jest jedynie w Cinema City Galeria Mokotów w Warszawie. To jedyna sala w Polsce, która wykorzystuje nie tylko centralny ekran, ale i boczne ściany sali. Dzięki temu obraz otacza widza, sięgając poza jego pole widzenia aż do kąta 270 stopni. Boczne ekrany dopełniają fabułę dziejącą się na ekranie głównym. Rozciągnięcie obrazu następuje w najbardziej kluczowych momentach akcji by spotęgować efekty danej sceny, przez co nigdy nie wiesz z której strony pojawi się któryś z bohaterów filmu. Wybór formatu należy do Ciebie, jednak ostrzegamy, że jeśli raz spróbujesz któregoś z nich, nie będziesz mógł już z pewnym niedosytem oglądać filmów na standardowym ekranie kinowym! Biletów na seanse szukaj na www.cinema-city.pl

 

Autor: Iwona Marczewska