Lasse oraz Maja powracają na wielki ekran by rozwiązać tajemnicę Skorpiona! Przygodowo-kryminalny film familijny od 3 lutego w kinach

Seria szwedzkich filmów “Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” zdobyła sporą sympatię wśród widzów na całym świecie. “Tajemnica Skorpiona” to już szósta ekranizacja bestsellerowej serii książek Martina Widmarka o młodych detektywach, którzy mieszkają w małym miasteczku Valleby i prowadzą swoje biuro detektywistyczne rozwiązując przeróżne zagadki. Ta przygodowo-kryminalna historia, którą od 3 lutego będziemy mogli oglądać na ekranach Cinema City spodoba się nie tylko najmłodszym! 

“Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona” w 2022 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci otrzymało Kwiat Paproci, czyli Nagrodę Publiczności za najlepszy film. Obraz w reżyserii Tiny Mackic to nie tylko doskonała rozrywka, ale także film edukacyjny. Kino powinno nie tylko bawić, ale i uczyć, a Lasse i Maja to bohaterowie od których młody widz może się dużo dowiedzieć. 

Przed parą detektywów kolejny twardy orzech do zgryzienia. Komuś najwyraźniej bardzo zależy na tym, żeby obchody 500-lecia Valleby, na które czekają wszyscy mieszkańcy, nie doszły do skutku. Z Akademii Nauki ginie bowiem teleskop, fajerwerki przygotowane na pokaz zostają przedwcześnie podpalone, a ze sklepu z biżuterią ginie żywy skorpion. Maja i Lasse z pomocą zrzędliwej, emerytowanej mistrzyni złodziei Lillie, która mieszka w domu spokojnej starości, próbują wpaść na trop złodzieja. Mają kilku podejrzanych. Nie wykluczają nawet, że winny może być ksiądz! Ale kim tak naprawdę jest przebiegły Skorpion i jaki jest jego motyw? Czy młodym detektywom uda się uratować święto przed przebiegłym złodziejem? O tym musicie przekonać się sami na seansie w kinowym fotelu już od 3 lutego!

 

 

W roli Lassego i Mai ponownie wystąpią szwedzcy aktorzy młodego pokolenia: Nils Kendle oraz Polly Stjärne. W polskim dubbingu głosu udzielą im Antoni Kwiecień i Alicja Warchocka. 
Oprócz tego na ekranie zobaczymy: Suzanne Reuter, czy Henrika Hjelta, a w polskiej wersji językowej usłyszymy Roberta Czebotara, który udzielał głosu np. Chudemu z Toy Story, czy Zuzannę Galię, której głos kojarzymy z Ginny Weasley z serii filmów o Harrym Potterze. 

“Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica Skorpiona” premierowo już od 3 lutego w Cinema City. Kup bilet już teraz na naszej stronie internetowej: https://www.cinema-city.pl/filmy/biuro-detekt-lassego-i-mai-tajemnica-skorpiona


Artykuł sponsorowany