Kino przyjazne sensorycznie

INICJATYWA

Cinema City wraz z Autypilot - podróże w świat dzieci z autyzmem i Fundacją Pomoc Autyzm są współorganizatorami programu: "KINO PRZYJAZNE SENSORYCZNIE".

Od 27 stycznia 2018 Cinema City, jako partner inicjatywy, otworzył swoje sale na specjalne, cykliczne projekcje, które pozwolą dzieciom i rodzicom, a także młodzieży i dorosłym z autyzmem cieszyć się filmową rozrywką. Przyjazne sensorycznie pokazy filmowe, które uwzględniają specyficzne trudności osób ze spektrum autyzmu, są wspaniałą okazją do korzystania z oferty kulturalnej.

POKAZY PRZYJAZNE SENSORYCZNIE

Chcemy, żeby każdy mógł czuć się dobrze w Cinema City, dlatego oferujemy możliwość pokazów przyjaznych sensorycznie zapewniając odpowiednie warunki na sali:

  • To poranny pokaz o spokojnej porze.
  • Światła są przygaszone.
  • Dźwięk jest cichszy niż zwykle.
  • Nie ma zasady całkowitej ciszy na widowni.
  • Sala jest wypełniona częściowo.
  • Opiekunowie nie ponoszą opłat za wejście.

 

HARMONOGRAM NAJBLIŻSZYCH PROJEKCJI:


 

Die Schule der magischen Tiere 2

27.04.2024 godz. 10:00 - SZKOŁA MAGICZNYCH ZWIERZĄT. TAJEMNICE SZKOLNEGO PODÓWRKA

 

W szkole magicznych zwierząt nigdy nie jest nudno! Klasa Idy wita nowe zwierzęta: niesfornego pingwina i pomocnego, ale nieśmiałego kameleona. Z okazji zbliżającej się 250. rocznicy założenia szkoły uczniowie chcą przygotować spektakl opowiadający o jej początkach. Niestety, nie wszystko idzie im kolorowo. Dyrektor szkoły ma własny pomysł na historię przedstawienia, a wybór głównej aktorki budzi dużo emocji. Czy musical zakończy się sukcesem? Jakby tego było mało, ktoś co noc rozkopuje szkolne podwórko, co może doprowadzić do zamknięcia szkoły. Katastrofa wisi na włosku… Magiczne zwierzęta pomogą rozwiązać tę zagadkę! „Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka” to wyczekiwana kontynuacja hitu na podstawie książek Margit Auer. Ta oryginalna i przezabawna historia zachwyci wszystkich fanów magii i wciągających zagadek!

 


 

KINA Z POKAZAMI SENSORYCZNYMI

nazwa kina

adres

n telefonu

adres e-mail

Warszawa Sadyba

ul. Powsińska 31

222 419 224

[email protected]

Warszawa Białołęka ul. Światowida 17 222 419 224

[email protected]

Poznan Kinepolis

ul. B. Krzywoustego 72

222 419 223

[email protected]

Kraków Zakopianka

ul. Zakopiańska 62

222 419 225

[email protected]

Łódź Manufaktura

ul. Drewnowska 58

222 419 224

[email protected]

Wrocław Wroclavia

ul. Sucha 1

222 419 225

[email protected]

Toruń Czerwona Droga

ul. Czerwona Droga 1-6

222 419 223

[email protected]

Katowice Pkt. 44

ul. Gliwicka 44

222 419 226

[email protected]

Lublin Plaza

ul. Lipowa 13

222 419 224

[email protected]

 

SPECJALNY CENNIK

Na seanse przyjazne sensorycznie zarówno dzieci, jak i dorośli po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy będą mogli kupić bilety ulgowe, zaś jeden z opiekunów dziecka lub osoby dorosłej otrzyma bezpłatną wejściówkę. Dodatkowe bilety normalne i ulgowe płatne wg regularnego cennika kina.

PATRONAT MERYTORYCZNY

Od strony merytorycznej kino wspiera Katarzyna Pęczak - psycholog, psychoterapeuta i szkoleniowiec, która posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi osobami z autyzmem, a także z rodzicami osób z niepełnosprawnością. Z pasją działa na rzecz pozytywnego podejścia do osób z autyzmem i zwiększania rozumienia ich specyficznych potrzeb. Prowadzi stronę „Autypilot – podróże w świat osób z autyzmem”

 

REZERWACJE

W każdym kinie Cinema City w Polsce można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy.

Rezerwacji można dokonać nie później niż do godz. 15:00 dnia poprzedzającego seans. W przypadku braku jakichkolwiek rezerwacji seans zostanie odwołany.

Prosimy o podanie w treści maila następujących informacji: nazwa kina, imię i nazwisko osoby rezerwującej miejsca, wiek widzów, fakt posiadania orzeczenia.

np. „Cinema City Katowice Pkt. 44, rezerwacja na nazwisko Eugenia Kowalska, dwie osoby dorosłe i jedno dziecko z orzeczeniem.”

Odbiór biletów w kasie kina możliwy będzie pół godziny przed seansem. Prosimy o zabranie orzeczenia/ksero orzeczenia (o niepełnosprawności, o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju/kształceniu specjalnym) lub diagnozy (także ksero i odpis) w celu potwierdzenia przysługującej zniżki/dodatkowej wejściówki.

 

KONTAKT

pon, wt, czw, pt w godz. 9:00 - 15:00

środy 12:00 - 16:00