Kino przyjazne sensorycznie – kino dostępne dla wszystkich

 

„Autypilot – podróże w świat dzieci z autyzmem” we współpracy z Fundacją Pomoc Autyzm i kinami Cinema City zapraszają na specjalny cykl projekcji filmowych w ramach „Kina przyjaznego sensorycznie”.  Seanse przyjazne sensorycznie będą odbywać się w wybranych kinach Cinema City w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Katowicach.

 

KINO DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH

Od 27 stycznia 2018 Cinema City, jako partner inicjatywy, otworzył swoje sale na specjalne, cykliczne projekcje, które pozwolą dzieciom i rodzicom, a także młodzieży i dorosłym z autyzmem cieszyć się filmową rozrywką. Przyjazne sensorycznie pokazy filmowe, które uwzględniają specyficzne trudności osób ze spektrum autyzmu, są wspaniałą okazją do korzystania z oferty kulturalnej.

Na salach zapewniamy odpowiednie warunki: 

• światła nie są w pełni zgaszone, tylko przyciemnione; 

• dźwięk filmu jest przyciszony, by nie przeszkadzał osobom nadwrażliwym na dźwięki; 

• przed seansem nie wyświetlamy reklam;  

• sala nie jest wypełniona całkowicie, co zapewnia widzom dużo większą swobodę; 

• podczas seansów sensorycznych nie obowiązuje zasada całkowitej ciszy; 

• wejście i wyjście z sali odbywa się tą samą drogą, co zmniejsza lęk przed nowym miejscem oraz ułatwia poruszanie. 


Od strony merytorycznej kino wspiera Katarzyna Pęczak - psycholog, psychoterapeuta i szkoleniowiec, która posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi jak i dorosłymi osobami z autyzmem, a także z rodzicami osób z niepełnosprawnością. Z pasją działa na rzecz pozytywnego podejścia do osób z autyzmem i zwiększania rozumienia ich specyficznych potrzeb. Prowadzi stronę „Autypilot – podróże w świat osób z autyzmem”.


HARMONOGRAM NAJBLIŻSZYCH PROJEKCJI

  • 22 .01 .2022 g. 11:00 - "Sing 2"


SPECJALNY CENNIK:

Na seanse przyjazne sensorycznie zarówno dzieci, jak i dorośli po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego lub wypisu diagnozy będą mogli kupić bilety ulgowe, zaś jeden z opiekunów dziecka lub osoby dorosłej otrzyma bezpłatną wejściówkę. Dodatkowe bilety normalne i ulgowe płatne wg regularnego cennika kina.


GDZIE?

Nazwa kina

Adres

Telefon

e-mail

Warszawa Sadyba

ul. Powsińska 31

222 419 224

[email protected]

Poznan Kinepolis

ul. B. Krzywoustego 72

222 419 223

[email protected]

Kraków Zakopianka

ul. Zakopiańska 62

222 419 225

[email protected]

Łódź Manufaktura

ul. Drewnowska 58

222 419 224

[email protected]

Wrocław Wroclavia

ul. Sucha 1

222 419 225

[email protected]

Toruń Czerwona Droga

ul. Czerwona Droga 1-6

222 419 223

[email protected]

Katowice Pkt. 44

ul. Gliwicka 44

222 419 226

[email protected]

Lublin Plaza

ul. Lipowa 13

222 419 224

[email protected]

 

Jednocześnie informujemy, że w każdym kinie Cinema City w Polsce można zamówić pokaz przyjazny sensorycznie dla zorganizowanej grupy. Wystarczy zgłosić grupę i umówić termin oraz tytuł filmu.

Bilety będą dostępne po uprzedniej rezerwacji mailowej lub telefonicznej.

Rezerwacji można dokonać nie później niż do godz. 15:00 dnia poprzedzającego seans. W przypadku braku jakichkolwiek rezerwacji seans zostanie odwołany.

Biuro Obsługi Rezerwacji Grupowych jest do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. od 9:00 do 15:00.

W mailu prosimy podać nazwę kina, którego dotyczy wiadomość, imię i nazwisko osoby rezerwującej miejsca oraz wiek widzów i fakt posiadania orzeczenia, np. „Cinema City Katowice Pkt. 44, rezerwacja na nazwisko Eugenia Kowalska, dwie osoby dorosłe i jedno dziecko z orzeczeniem.”

Odbiór biletów w kasie kina możliwy będzie pół godziny przed seansem. Prosimy o zabranie orzeczenia/ksero orzeczenia (o niepełnosprawności, o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju/kształceniu specjalnym) lub diagnozy (także ksero i odpis) w celu potwierdzenia przysługującej zniżki/dodatkowej wejściówki.


Drodzy Kinomani!

Troszczymy się o zdrowie i bezpieczeństwo naszych widzów, dlatego na terenie kina obowiązuje nakaz zakrywania nosa i ust (za wyjątkiem osób wymienionych w rozporządzeniu, m.in. osoby z ASD). Sale kinowe są zapełnione maksymalnie w 30%, by umożliwić zachowanie dystansu społecznego, a na terenie kin jest dostępnych kilka stacji do dezynfekcji rąk. Dbajmy o siebie wzajemnie.

W razie dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu pod wyznaczonym do rezerwacji numerem telefonu.

 

Poinformuj o tym innych i pobierz ulotkę

Pobierz historyjkę o kinie