OPERA W KINIE

NOWY CYKL WYDARZEŃ KULTURALNYCH

Najwybitniejsze, światowe produkcje operowe prosto z Arena Verona i Bregenz Festival dostępne teraz na wielkim ekranie jedynie w wybranych kinach Cinema City! Przeniesiemy Cię z fotela kinowego w sam środek muzycznego widowiska.

 

Przed każdym seansem zapraszamy widzów na powitalnego bezalkoholowego drinka.

 

Już dziś kup bilet na pojedynczą operę lub karnet na cały sezon zimowy ze zniżką i ciesz się dostępem do wyselekcjonowanych spektakli operowych. Bilety oraz karnety dostępne do zakupu w kinach oraz online.

 

MADAME BUTTERFLY

28.11.2023 r.      |      3.12.2023 r.

 

Tragedia japońska w trzech aktach Giacoma Pucciniego przedstawiona w spektakularnej scenerii na wodzie. To historia młodej, japońskiej gejszy, która bierze ślub z amerykańskim oficerem. Krótko po ceremonii, jej mąż wraca do swojego kraju, zostawiając żonę samą. Naiwne próby chłonięcia amerykańskiej kultury doprowadzają kobietę do tragicznej śmierci. Operowe show na Jeziorze Bodeńskim jest widowiskiem nie tylko dla melomanów a przepiękna sceneria zachwyci najbardziej wymagających widzów.

 

CZAS TRWANIA: 126 min

JĘZYK ORYGINALNY: włoski

NAPISY: polski

OPERA: Bregenz Festival

 

#TeamUNLIMITED płaci 50%

KUP BILET

CARMEN

 9.01.2024 r.    |      14.01.2024 r.

 

Najpopularniejsza i najczęściej wystawiana opera w czterech aktach w reżyserii Franco Zeffirellego. Ta spektakularna produkcja wystawiana na Arenie w Weronie przy udziale setek osób: solistów, chórzystów, chóru dziecięcego, tancerzy i statystów to widowisko, którego nie można przegapić. Opera opowiada historię młodej Carmen, robotnicy z fabryki cygar, która rozkochuje w sobie kaprala Dona Joségo. Z czasem kobieta okazuje jednak swoje względy torreadorowi Escamillo i aby być wierna swoim ideałom, porzuca Joségo.

 

CZAS TRWANIA: 167 min

JĘZYK ORYGINALNY: francuski

NAPISY: polski

OPERA: Arena Di Verona

 

#TeamUNLIMITED płaci 50%

KUP BILET

LA TRAVIATA

6.02.2024 r.      |      11.02.2024 r.

 

Jedna z najważniejszych oper Giuseppe Verdiego, inspirowana Damą kameliową Alexandra Dumasa. Spektakularnej produkcji z 2021r. towarzyszyła wówczas wspaniała scenografia bazująca na ogromnych ekranach LED. W spektaklu operowym o losach paryskiej kurtyzany Violetty występuje troje wiodących śpiewaków: sopran Sonia Jonsheva jako Violetta, tenor Vittorio Grigolo jako Alfredo oraz baryton George Petean jako Germont.

 

CZAS TRWANIA: 142 min

JĘZYK ORUGINALNY: włoski

NAPISY: polski

OPERA: Arena Di Verona

 

#TeamUNLIMITED płaci 50%

KUP BILET

TURANDOT

5.03.2024 r.       |       10.03.2024 r.

 

Nieukończona opera w trzech aktach to najbardziej imponujące dzieło włoskiego kompozytora Giacoma Pucciniego. To baśń o księżniczce, która z zimną krwią każe ścinać głowy kolejnym kandydatom na męża, jeśli nie odgadną jej trzech zagadek. Opera w reżyserii Franco Zeffirellego jest spektakularną produkcją przedstawiającą setki artystów pod przewodnictwem sopranistki Anny Netrebko w roli Turandot.

 

CZAS TRWANIA: 138 min

JĘZYK ORYGINALNY: włoski

NAPISY: polski

OPERA: Arena Di Verona
 

#TeamUNLIMITED płaci 50%

KUP BILET

JUŻ DZIŚ KUP KARNET ZNIŻKOWY NA CAŁY SEZON ZIMOWY 2023/2024

Co zrobić aby zakupić karnet zniżkowy online:

1.    Wejdź na https://www.cinema-city.pl/static/pl/pl/karta-podarunkowa
2.    Wybierz opcję KUP TERAZ
3.    Wybierz region w zależności od miasta, w którym chciałbyś obejrzeć operę
4.    Wybierz rodzaj e-karty podarunkowej, tj. eKARTA PODARUNKOWA NA SEZON ZIMOWY OPERA W KINIE w interesującym Cię kinie
5.    Dokonaj zakupu karty podarunkowej
6.    Po dokonanym zakupie wejdź na stronę każdej z oper (linki poniżej).
7.    Wybierz interesującą Cię godzinę i miejsce na sali
8.    W kolejnym kroku „ZAMÓWIENIE” wpisz kod swojego vouchera (karty podarunkowej), który otrzymałeś na maila w odpowiednim okienku
9.    Podaj swoje dane i sfinalizuj transakcję (opłata zostanie dokonana za pomocą kodu) 

Opery dostępne w następujących kinach:

Warszawa Sadyba, Warszawa Arkadia, Warszawa Promenada, Poznań Plaza, Katowice Punkt 44, Kraków Bonarka, Kraków Galeria Kazimierz, Łódź Manufaktura, Wrocław Wroclavia, Lublin Plaza, Częstochowa Galeria Jurajska, Gliwice, Bydgoszcz, Zielona Góra, Bielsko Biała, Toruń Czerwona Droga