The Beatles Get Back: The Rooftop Concert, czyli muzyczne święto w IMAX

Od 11 do 14 lutego na ekranach IMAX będziecie mogli obejrzeć niezwykły dokument – zapis ostatniego wspólnego koncertu zespołu The Beatles, w reżyserii Petera Jacksona. Niezapowiedziany występ muzyków odbył się w 1969 roku na dachu studia nagraniowego w Londynie, nagranie z niego oraz inne archiwalne materiały z tamtego roku posłużyły twórcy Władcy Pierścieni do stworzenia fascynującego filmu dokumentalnego. Nie możecie tego przegapić! 

30 stycznia 1969 roku zapisał się w historii popkultury jako ostatnie, wspólne muzyczne wystąpienie najsłynniejszego zespołu świata. Okoliczności były niezwykłe: John Lennon zabrał grupę na dach studia nagraniowego w Londynie i tam zagrali niezapowiedziany koncert. Świadkami byli przypadkowi przechodnie i widzowie z sąsiednich budynków – wydarzenie miało miejsce w centralnej dzielnicy biurowej i modowej Londynu, w siedzibie Apple Corps przy Savile Row. Zespół wraz z klawiszowcem Billym Prestonem dał 42 minutowy występ, po czym wezwana na miejsce policja nakazała zmniejszenie głośności. 

"Weszliśmy na dach, ponieważ to było najłatwiejsze rozwiązanie" — wspominał potem występ George Harrison. "Poza tym nikt wcześniej tego nie zrobił. Wyszło więc z tego ciekawe studium społeczne. W recepcji budynku pojawiali się kolejni ludzie, a potem także policjanci, mówiąc: »Nie możecie tego robić. Przestańcie!«" — mówił gitarzysta legendarnej czwórki z Liverpoolu.

Nagranie z tego wydarzenia oraz archiwalne materiały nakręcone w 1969 roku na potrzeby filmu "Let It Be" zebrane zostały w niesamowitym dokumentalnym filmie The Beatles Get Back: The Rooftop Concert, w reżyserii Petera Jacksona. Polscy widzowie będą mogli go zobaczyć po raz pierwszy w salach IMAX w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach w dniach od 11 do 14 lutego. Bilety znajdziecie tutaj: https://www.cinema-city.pl/filmy/the-beatles-get-back-the-rooftop-concert/ 

Cinema City