FILMOWY ŚWIAT DZIECKA

KINO DLA NAJMŁODSZYCH

W naszych kinach często gościmy najmłodszych widzów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę tak z filmem jak i z edukacją. Jest to bardzo wdzięczna widownia, która chłonie filmy a sala podczas seansu jest pełna nieskrywanych emocji i żywiołowych reakcji. Z myślą o tych najmłodszych stworzyliśmy cykl spotkań z filmem, żeby wizytę w kinie wzbogacić o aktywną edukację. Prezentowane w projekcie tytuły są odpowiednie dla najmłodszych widzów a ich różnorodność pozwala nam rozmawiać z dziećmi między innymi o ekologii, przyrodzie, zdrowiu, emocjach, muzyce, a nawet szczęściu, czy realizacji marzeń. Każde spotkanie ubrane jest w formę zabawy i interakcji. Bo my słuchamy co mówią do nas dzieci!

 

DLACZEGO WARTO WEJŚĆ DO FILMOWEGO ŚWIATA DZIECKA?

BILETY GRUPOWE W PREFERENCYJNYCH CENACH

BEZPŁATNE ZAJĘCIA EDUKACYJNE

UPOMINKI DLA KAŻDEGO DZIECKA

BEZPŁATNE BILETY DLA OPIEKUNÓW

FILMY WYBRANE SPECJALNIE DLA NAJMŁODSZYCH WIDZÓW

TYTUŁ: Basia. Jestem w sam raz

PRZEDSZKOLE

TEMAT ZAJĘĆ: ZABAWKOWA PODRÓŻ

OPIS ZAJĘĆ: Zabawki towarzyszą nam od najmłodszych lat, grzechotki, koniki na biegunach, lalki, samochodziki i wiele innych. Czym bawili się nasi przodkowie? Jak zmieniała się moda na zabawki? Czy Wasi mali rówieśnicy z innych zakątków świata bawią się podobnymi rzeczami? Zapraszamy Was w niesamowitą podróż po świecie zabawek!

TYTUŁ: KICIA KOCIA W PRZEDSZKOLU 

PRZEDSZKOLE

TEMAT ZAJĘĆ: KOCI KREWNIACY

OPIS ZAJĘĆ: Mawia się, że koty wędrują swoimi ścieżkami. My powędrujemy na różne kontynenty żeby poznać krewnych naszych domowych futrzaków. Ile lwa kryje się w kocie domowym? Co tak naprawdę oznacza mruczenie? Czy kocie wąsy to tylko piękna ozdoba ich pyszczka? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi podczas naszych zajęć

TYTUŁ: WYSPA PUFFINÓW. NOWI PRZYJACIELE

PRZEDSZKOLE

TEMAT ZAJĘĆ: SKRZYDLATE OPOWIASTKI

OPIS ZAJĘĆ: Podczas zajęć poznacie największe tajemnice ptaków. Dowiecie się, za które morze leciała sójka, skąd pingwiny wzięły się w Afryce, a także dlaczego struś uważany jest za tchórza. Wspólnie odkryjemy wiele innych niesamowitych faktów z życia naszych skrzydlatych bohaterów.

TYTUŁ: MUKLIKI

PRZEDSZKOLE

TEMAT:  Owocowy zawrót głowy  

OPIS ZAJĘĆ: Zajęcia pozwolą poznać najróżniejsze owoce świata. Dowiemy się również dla jakich zwierzątek są one największym przysmakiem. Sałatka owocowa na ekranie? Czemu nie! Zapraszamy do wspólnej zabawy pełnej zagadek i ciekawostek!

DOWOLNIE WYBRANY FILM Z REPERTUARU

TEMAT: Jak zrozumieć czworonoga? 

OPIS ZAJĘĆ: Trwające około 30 minut zajęcia przybliżą najmłodszym widzom jak prawidłowo odczytywać komunikaty wysyłane przez psy, przedstawią najważniejsze informacje o zachowaniu tych zwierząt i pomogą sprawdzić czy pies rzeczywiście jest najwierniejszym przyjacielem człowieka! 

DOWOLNIE WYBRANY FILM Z REPERTUARU

TEMAT: EKO PODRÓŻ, CZYLI NA RATUNEK NASZEJ ZIEMI!

OPIS ZAJĘĆ: Nasza piękna błękitna planeta zmieniała się od zawsze. Niestety w ostatnim czasie te zmiany nie są pozytywne. Tony plastiku pływające w oceanach, śmieci porzucone w lesie to tylko pojedyncze przykłady tego co można zaobserwować. Jesteśmy mieszkańcami Ziemi – a każdy przecież powinien dbać o swoje mieszkanie. O tym jak uratować naszą planetę i co może dla niej zrobić każdy z nas ‐ dowiecie się podczas naszych ekologicznych opowieści!

DOWOLNIE WYBRANY FILM Z REPERTUARU

TEMAT: KOSMICZNA PODRÓŻ PO WSZECHŚWIECIE

OPIS ZAJĘĆ: Wyrusz z nami na wspaniałą wycieczkę. Startujemy z Ziemi,  mijamy chmury,  po to by wzbić się do gwiazd, poznać inne planety a nawet galaktyki. Podczas tego spotkania rozwiążemy liczne kosmiczne zagadki. Podejrzymy co słychać na Marsie, dowiemy się co porabiają astronauci, dlaczego   kometa ma warkocz, gdzie szukać spadających gwiazd? Nie czekaj! Dołącz do Nas i wspólnie  zbadajmy Wszechświat.

DOWOLNIE WYBRANY FILM Z REPERTUARU

TEMAT: INSPIRACJE Z NATURY - CZYLI JAK CZŁOWIEK PODPATRUJE PRZYRODĘ

OPIS ZAJĘĆ: Co wspólnego ze skrzydłem ptaka ma samolot? Jaki związek ma skorpion z łazikiem marsjańskim? Jak kopiec termitów zainspirował architektów z całego świata? Na te wszystkie pytania pozwoli nam odpowiedzieć Matka Natura. Przyroda jest pełna genialnych rozwiązań, które człowiek powoli odkrywa i podpatruje. Na naszych zajęciach poznacie garść inspiracji z przeróżnych ekosystemów na Ziemi.

I INNE, SZCZEGÓŁY W KINACH

W kinach IMAX KATOWICE, KRAKÓW, POZNAŃ, WARSZAWA, ŁÓDŹ, WROCŁAW dodatkowo jeden z wybranych filmów krótkometrażowych

PANDY 3D

Pandy to ciepła opowieść o uwielbianych przez wszystkich pandach wielkich, które przyszły na świat w Bazie Pand i rozpoczynają swoją drogę do życia na wolności. Film przenosi widzów w góry Syczuanu, gdzie poznają codzienne życie pand wielkich oraz pracę specjalistów przygotowujących pandy do życia w ich naturalnym środowisku. Główną bohaterką jest panda Qian Qian, która ma doświadczyć natury po raz pierwszy.

DZIKIE Z NATURY 3D

Inspirująca opowieść o miłości, poświęceniu i nadzwyczajnej więzi miedzy ludźmi i zwierzętami. Film ukazuje osierocone orangutany i słonie oraz wyjątkowych ludzi, którym udało się je nie tylko uratować i wychować, ale również przywrócić im życie na wolności. Ujęte w trójmiarze IMAX 3D "Dzikie z Natury 3D" to wzruszająca opowieść o miłości przybranych matek do niezwykłych dzieci – orangutanów i słoni. Dr Birute Mary Galdikas oraz Daphne Sheldrick poświeciły lata swego życia, aby ratować te osierocone maleństwa.

POD TAFLĄ OCEANU 3D

Nowa przygoda IMAX® 3D przenosi widzów w egzotyczne i odległe wody m.in. Australii Południowej, Wielkiej Rafy Koralowej czy wysp trójkąta koralowego w Papui Nowej Gwinei i Indonezji, pozwalając im przeżyć bezpośrednie i zapierające dech w piersiach spotkanie z tajemniczymi i fascynującymi mieszkańcami oceanów. Film w wyjątkowo inspirujący i zajmujący sposób odkrywa piękno i niezwykłą przyrodę oceanów oraz pozwala poznać wpływ wywierany przez globalne zmiany klimatyczne na to unikatowe środowisko. W kinach IMAX, dzięki niezwykłej technologii świat oceanu dosłownie opływa salę kinową, sprawiając, że widzowie znajdują się w środku filmu.

Lemury z Madagaskaru 3D

Najbardziej zaawansowany film przyrodniczy. Nakręcony i zmontowany dzięki technologii IMAX® ukazuje magiczne życie zwierząt na Madagaskarze. Wyspa słynie z wielu wspaniałych gatunków fauny i flory, ale jej podstawowymi mieszkańcami są lemury. Ten gatunek naczelnych jest jednym z najstarszych na świecie i występuje w tak szerokiej gamie tylko na tej jednej wyspie. Reżyser filmu David Douglas to ceniony dokumentalista, który także na planie tej produkcji korzystał z wszystkiego co może w jak najlepszy sposób pokazać życie tych magicznych stworzeń.

AFRYKAŃSKA PRZYGODA 3D

Wielu z nas, Afryka kojarzy się z odległym i niedostępnym miejscem. W filmie rozpoczniemy podróż na północy, gdzie Okavango meandruje przez szeroki na 10 mil gąszcz papirusów, widzowie dotrą do serca Delty i staną oko w oko z hipopotamami, krokodylami, słoniami, lwami i licznymi gatunkami antylop. Film oferuje fantastyczna przygodę uczestniczenia w fotosafari w Delcie Okavango. Piękno trójwymiarowych fotografii towarzyszy im w podróży łodziami z zoologiem Liesl Eichenberger i filmowcem przyrody Timem Liversedgem, gdy badają ten unikalny region naszej planety, nietknięty przez cywilizację.

 

ZAJĘCIA REALIZUJEMY W WYBRANYCH KINACH

 

KONTAKT DO DZIAŁU REZERWACJI GRUPOWYCH

 

W przypadku kontaktu z nami i podania danych osobowych informujemy, że ich administratorem jest Cinema City Poland sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Fosa 37, 02-768 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usług, w przypadku skorzystania z nich lub odpowiedzi na kierowane pytania. Każda osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. W przypadku chęci otrzymywania od nas informacji o wybranych ofertach w formie elektronicznej lub telefonicznej, konieczne będzie wyrażenie zgody pozwalającej na prowadzenie takich działań.

Prosimy o podawanie informacji w zakresie minimalnym, niezbędnym wyłącznie do nawiązania kontaktu lub identyfikacji. Prosimy nie podawać żadnych poufnych danych, a zwłaszcza typu: data urodzenia, dane karty płatniczej, informacje o stanie zdrowia czy osobistej sytuacji rodzinnej.