FILMOWY ŚWIAT DZIECKA

KINO DLA NAJMŁODSZYCH

W naszych kinach często gościmy najmłodszych widzów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę tak z filmem jak i z edukacją. Jest to bardzo wdzięczna widownia, która chłonie filmy a sala podczas seansu jest pełna nieskrywanych emocji i żywiołowych reakcji. Z myślą o tych najmłodszych stworzyliśmy cykl spotkań z filmem, żeby wizytę w kinie wzbogacić o aktywną edukację. Prezentowane w projekcie tytuły są odpowiednie dla najmłodszych widzów a ich różnorodność pozwala nam rozmawiać z dziećmi między innymi o ekologii, przyrodzie, zdrowiu, emocjach, muzyce, a nawet szczęściu, czy realizacji marzeń. Każde spotkanie ubrane jest w formę zabawy i interakcji. Bo my słuchamy co mówią do nas dzieci!

 

DLACZEGO WARTO WEJŚĆ DO FILMOWEGO ŚWIATA DZIECKA? 

BILETY GRUPOWE W PREFERENCYJNYCH CENACH

BEZPŁATNE ZAJĘCIA EDUKACYJNE

UPOMINKI DLA KAŻDEGO DZIECKA

BEZPŁATNE BILETY DLA OPIEKUNÓW

FILMY WYBRANE SPECJALNIE DLA NAJMŁODSZYCH WIDZÓW

KONKURSY Z NAGRODAMI

PROGRAM FILMOWEGO ŚWIATA DZIECKA II PÓŁROCZE

 

Film: Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska

DATA:  08.02 Kraków Plaza; 15.02 Wrocław (Wroclavia), Toruń CD; 19.02 Łódź Manufaktura; 21.02  Poznań Plaza; 22.02 Częstochowa Jurajska, Katowice Pkt. 44; 26.02 Zielona Góra

TEMAT: Małe pszczoły lecz wielkie bohaterki.
Mimo tego, że pszczoły są małymi owadami to jedne z najbardziej pracowitych gatunków na świecie. Każdego dnia przemierzając wiele kilometrów znoszą do uli pyłek, z którego potem produkują tak dobrze nam znany miód. Co jedzą, gdzie mieszkają i co by się stało z naszą planetą gdyby zabrakło pszczół?

O FILMIE:
Druga część szalonych i zabawnych perypetii najsłynniejszej pszczółki świata, która żadnej przygody się nie boi!

Tym razem Maja i Gucio wezmą udział w międzyłąkowych igrzyskach sportowych, których stawka okaże się wyjątkowo wysoka.

Film: Sherlock Gnom

DATA:  22.03.2018

TEMAT: Niesamowita podróż kropelki wody.
Woda na kuli ziemskiej jest w ciągłym obiegu. Tę niesamowitą podróż zaczniemy pośrodku wielkiego Oceanu. Maleńka kropelka wody będzie pokonywała kolejne sfery ziemi. Zajrzy wysoko do obłoków na błękitnym niebie, zamieni się w śnieżynkę, a na koniec w bystro płynącej rzece z powrotem trafi do morza lub oceanu. Jakie inne przygody spotkają naszą bohaterkę - kropelkę wody?

O FILMIE:
Słynni Gnomeo i Julia z popularnej animacji powracają w zupełnie nowym filmie! Kiedy Gnoemo i Julia przyjeżdżają wraz z przyjaciółmi do Londynu, ich głównym zmartwieniem jest przygotowanie ogrodu do zbliżającej się wiosny. Wkrótce spostrzegają, że na terenie Londynu ktoś wykrada ogrodowe krasnale na masową skalę. Kiedy okazuje się, że w ogrodzie zostali jedynie oni dwoje, jest tylko jedna osoba, którą można wezwać z prośbą o pomoc… Sherlock Gnom. Sherlock przybywa z odsieczą wraz ze swym nieodłącznym kompanem – Watsonem. Śledztwo zaprowadzi naszych bohaterów w nieoczekiwane miejsca, poznają nowe ornamenty, wspólnie z którymi będą odkrywać nieznane zakamarki miasta.

Film: Piotruś Królik

DATA:  24.04.2018

TEMAT: Efekt motyla - czyli jak małe zmiany w przyrodzie wpływają na wielkie ekosystemy.
Jest to jedna z teorii odnosząca się do licznych zjawisk na kuli ziemskiej. Maleńka, błaha i z pozoru nic nieznacząca zmiana może uruchomić lawinę poważnych skutków. W dobie dzisiejszych zmian klimatu, zmian w ekosystemach, warto zgłębić ten temat, poszukać związków pomiędzy różnorodnymi czasem bardzo rozbieżnymi zagadnieniami przyrodniczymi. Czy trzepot skrzydeł motyla w Afryce może wywołać silny wiatr w Europie?

O FILMIE:
Fantastyczne przygody jedynego takiego na świecie – złośliwego Piotrusia Królika! Film w reżyserii Willa Glucka („Annie”, „To tylko seks”, „Łatwa dziewczyna”), na podstawie scenariusza Willa Glucka i Roba Liebera. Całość oparta na postaciach stworzonych w kultowej serii przez znakomitą Beatrix Potter.

FILM: TRAKTOREK FLOREK  - NOWE PRZYGODY 

DATA:  29.05.2018

TEMAT: Bezpieczni na wakacjach.
Czekamy na nie cały rok szkolny – WAKACJE - czas odpoczynku, relaksu i zabawy. Jak spędzać wakacje w górach, nad morzem, w mieście czy na wsi by były bezpieczne? Porozmawiamy o tym na co uważać i jakich zasad przestrzegać. Dowiemy się, jak spędzić wakacje bezpiecznie i dobrze się bawiąc.

O FILMIE:
Opowieść o sile przyjaźni, która potrafi być tak wielka, że jest się w stanie poświęcić dla kogoś własne życie. Na taki gest zdobył się czujny i odpowiedzialny Traktorek Florek, który ocalił Gustawa – swojego ludzkiego kompana – przed uderzeniem opadającego drzewa. Jednak, jak pokazuje doświadczenie, jeśli przyjacielska więź jest naprawdę silna i szczera, to dostaje się drugą szansę i bliskie sercu osoby wracają. Film uczy, że nigdy nie można tracić nadziei, bo los potrafi bardzo zaskoczyć.

 

W KINACH IMAX DODATKOWO, DO KAŻDEGO Z PROPONOWANYCH ZAJĘĆ OFERUJEMY FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE

Film: Sammy 2. Podwodna przygoda 3D

Tym razem dzielny żółwik wpada w sidła podstępnych łowców i trafia do luksusowego oceanarium, gdzie u boku najbardziej malowniczych mieszkańców rafy koralowej zabawia turystów z różnych zakątków globu. Niepoprawny optymista i wytrawny pirat podmorskich głębin nie byłby jednak sobą, gdyby kilka chwil po uwięzieniu nie zaczął szykować błyskotliwego planu ucieczki.

Film: Lemury z Madagaskaru 3D

Lemury z Madagaskaru to najbardziej zaawansowany film przyrodniczy. Ukazuje magiczne życie zwierząt na Madagaskarze. Wyspa słynie z wielu wspaniałych gatunków fauny i flory, ale jej podstawowymi mieszkańcami są lemury. Ten gatunek naczelnych jest jednym z najstarszych na świecie i występuje w tak szerokiej gamie tylko na jednej wyspie. Lemury z Madagaskaru to nietypowe widowisko, które przez zabawę uczy, a przy okazji zachwyca niesamowitą jakością obrazu i dźwięku.

 

FILM: DZIKIE Z NATURY 3D

Wzruszająca opowieść o miłości i więzi pomiędzy ludźmi i zwierzętami. Wyruszając z twórcami filmu w podróż na Borneo oraz kenijską sawannę, odwiedzimy miejsca, w których osierocone małe orangutany i słonie odnajdą ciepło i schronienie. 

FILM: AFRYKAŃSKA PRZYGODA 3D

Zapierające dech w piersiach fotosafari w Delcie Okavango. Rozpoczynając podróż na północy, gdzie Okavango meandruje przez szeroki na 10 mil gąszcz papirusów, widzowie dotrą do serca Delty i staną oko w oko z hipopotamami, krokodylami, słoniami, lwami i licznymi gatunkami antylop.

 

KONTAKT:

Katowice Punkt 44 | IMAX (32) 359 59 95/96

Kraków Galeria Plaza | IMAX (12) 290 90 80/92

Łódź Manufaktura | IMAX (42) 664 64 46/48

Poznań Plaza | IMAX (61) 662 62 26

Warszawa Sadyba | IMAX (22) 550 33 22

Wrocław Wroclavia | IMAX (71) 306 80 69

Bydgoszcz (52) 554 37 73

Bytom (32) 396 27 28

Częstochowa Jurajska (34) 390 17 71

Gliwice (32) 493 97 35

Kraków Zakopianka (12) 295 95 96

Lublin Felicity (81) 443 58 88

Poznań Kinepolis (61) 871 56 25

Starogard Gdański (58) 772 28 88

Toruń Czerwona Droga (56) 664 64 46

Warszawa Promenada (22) 241 90 99

Wrocław Korona (71) 323 60 70

Zielona Góra (68) 410 77 17

W przypadku kontaktu z nami i podania danych osobowych informujemy, że ich administratorem jest Cinema City Poland sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Fosa 37, 02-768 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usług, w przypadku skorzystania z nich lub odpowiedzi na kierowane pytania. Każda osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. W przypadku chęci otrzymywania od nas informacji o wybranych ofertach w formie elektronicznej lub telefonicznej, konieczne będzie wyrażenie zgody pozwalającej na prowadzenie takich działań.

PARTNERZY

WSPÓŁPRACUJEMY Z: