“Ojciec” przesunięty na styczeń. UIP rewanżuje się 4 innymi tytułami

O tym, że aktualnie daty premier filmów są dosyć ruchome, mieliśmy okazję przekonać się przy takich tytułach jak: “Nie czas umierać”, “King’s Man: Pierwsza Misja”, czy “Diuna”. Tak też kolejna produkcja będzie miała swoją premierę w przyszłym roku, a nie jak było to początkowo zapowiadane pod koniec grudnia. Mowa tu o filmie “Ojciec”, który na ekrany kin trafi w styczniu 2021 roku. Dystrybutor filmu tę zmianę wynagrodził jednak widzom, dodając dodatkowe cztery tytuły do grudniowej listy premier.

“Świat, który nadejdzie”, “Monster Hunter”, “Nigdy, rzadko, czasami, zawsze” oraz “Prawo krwi” to cztery filmy, które pojawiły się właśnie w grudniowym kalendarzu premier 2020 roku. Ich dystrybutorem jest UIP (United International Pictures) odpowiedzialne za takie hity jak: “Szybcy i wściekli”, “Top Gun”, “Minionki”, czy “Ted”. Dystrybutor, który już wcześniej przesunął daty wejścia do kin kilku wyczekiwanych przez widzów filmów (m.in. “Top Gun: Maverick”, “Szybcy i wściekli 9”, “Pogromcy Duchów. Dziedzictwo”), przy zmianie daty premiery kolejnego z nich, postanowił zaoferować widzom kilka produkcji w zamian.

“Ojciec”, czyli obraz o przemijaniu i miłości, gdzie w głównych rolach zobaczyć będzie można aktorski popis Anthony’ego Hopkinsa oraz Olivii Colman, zamiast 25 grudnia, trafi na ekrany 15 stycznia 2021 roku. Datę premiery zmienił również “Amonit” ze wspaniałym aktorskim duetem: Saoirse Ronan i Kate Winslet, przesunięty z 11 grudnia, zajął w kalendarzu miejsce filmu “Ojciec”. Bez zmian 11 grudnia do kin trafić ma świąteczny “Happiest Season” z Kristen Stewart i Mackenzie Davis w rolach głównych. Z nowości od UIP obejrzeć będziemy mogli następujące produkcje:

“Świat, który nadejdzie” - premiera 4.12.2020

Obraz pokazywany na tegorocznym festiwalu filmowym w Wenecji, gdzie zdobył nagrodę za najlepszy film o tematyce homoseksualnej. W głównych rolach zobaczymy: Vanessę Kirby, Katherine Waterson, czy Caseya Afflecka.

 

“Monster Hunter” - premiera 4.12.2020

Film, który powstał na podstawie światowego fenomenu - gry “Monster Hunter”. To historia dla widzów, którzy lubią kino science-fiction. W głównej roli zobaczymy Milę Jovovich, która zostaje wysłana do świata pełnego potężnych potworów.

 

“Nigdy, rzadko, czasami, zawsze” - premiera 18.12.2020

Produkcja nagrodzona Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu w Berlinie. Opowiada historię nastolatki, która zachodzi w niechcianą ciążę i wyrusza w podróż do kliniki aborcyjnej, która staje się dla niej ogromnym przeżyciem

 

“Prawo krwi” - premiera 25.12.2020

Historia dziadków, którzy po śmierci syna, starają się odnaleźć wnuka. W głównych rolach zobaczymy nagrodzonego Oscarem - Kevina Costnera oraz nominowaną do Oscara - Diane Lane.

 

Daty wszystkich premier do końca roku znajdziecie tutaj.


Cinema City