W MŁODYM KINIE

NOWOCZESNE, AUTORSKIE ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Czy lubisz filmy? Jeśli tak, to świetnie! My również je lubimy, dlatego stworzyliśmy propozycję autorskich lekcji filmowych, które zmienią wizytę w kinie z uczniami w ciekawą edukacyjną podróż. Projekt W Młodym Kinie, przy wykorzystaniu tytułów o zróżnicowanej tematyce stanowi świetne pole do dyskusji i pogłębiania wiedzy z zakresu profilaktyki, historii, języka polskiego, czy filmoznawstwa. Powstająca na bieżąco oferta zajęć dostosowywana jest do wybranej grupy wiekowej i pozwala na realizację podstawy programowej w ciekawy, multimedialny sposób. To nie może być nudne!

 

DLACZEGO WARTO WEJŚĆ DO MŁODEGO KINA? 

BILETY W CENACH GRUPOWYCH

PREZENTACJE MULTIMEDIALNE

ELASTYCZNY HARMONOGRAM

FILMY Z BIEŻĄCEGO REPERTUARU

Film: Detektyw Bruno  

Szkoły podstawowe 

Temat zajęć: Detektyw Bruno na tropie bezpiecznych wakacji!

Opis zajęć:

Odkryj  z nami sposób na pomysłowe i bezpieczne wakacje!

Weź udział w zajęciach, w których dzieci poprzez rozwiązywanie kolejnych zagadek odkryją sposób na spędzenie ciekawie i bezpiecznie wszystkich dni wakacji! Wraz z  kryjącym się w tle detektywem Bruno pozbierają kolejne informacje, zadania, by na końcu odkryć wielką tajemnicę!

Zajęcia w postaci fabularnej gry, w której uczniowie i uczennice poznają kilka przykładowych pomysłów na zabawy, a także odkrywają sposoby na bezpieczne spędzenie wakacji!

Film: Za duży na bajki 

Szkoły podstawowe 

Temat zajęć: Dorastanie z przytupem – jak dojrzewać we współczesnym świecie? 

Opis zajęć:

Czym jest dorastanie? Z czym się wiąże i dlaczego jest tak trudno? O tym z czego wynikają zachowania młodzieży, ich zmienne nastroje, trudności w komunikacji z dorosłymi i co wspólnego ma z tym ich mózg, dowiecie się na zajęciach przed filmem „Za duży na bajki”. Porozmawiamy też o tym jak sobie z tym wszystkim radzić i jak dojść do porozumienia z dorosłymi!

DOWOLNY FILM Z REPERTUARU

SZKOŁY PODSTAWOWE I SZKOŁY ŚREDNIE

TEMAT ZAJĘĆ W KINIE – POLSCY NAUKOWCY I ICH DROGA DO SUKCESU!

OPIS ZAJĘC W KINIE: Kim byli/są? Co wiemy o nich i ich dokonaniach, ale też życiu? Jak na przestrzeni wieków wyglądała ich droga do realizacji osiągnięć, z czym musieli się mierzyć, próbując udowodnić  słuszność swoich badań, działań? Zastanowimy się również  kto z nas może pójść w ich ślady?

DOWOLNY FILM Z REPERTUARU

SZKOŁY PODSTAWOWE I SZKOŁY ŚREDNIE

TEMAT ZAJĘĆ W KINIE – KONSPIRACJA. RZĄD NA UCHODŹSTWIE, LOSY ARMII KRAJOWEJ, CZYLI POLSKA W CZASACH II WOJNY SWIATOWEJ.

OPIS ZAJĘĆ W KINIE:  Czym były Polskie Siły Zbrojne, Armia Krajowa, kim był Delegat Rządu na Kraj? Jak działał wywiad, dywersja i konspiracyjne sądy, a także oświata z podziemnymi uczelniami czy tajne komplety?

Podczas zajęć zbierzemy podstawowe informacje na temat Polskiego Państwa Podziemnego, zastanowimy się w jaki sposób się kształtowało, a także jak radzono sobie z funkcjonowaniem w takiej formie.

DOWOLNY FILM Z REPERTUARU

SZKOŁY PODSTAWOWE

TEMAT ZAJĘĆ W KINIE - DO WYBORU: FILM ANIMOWANY OD OŁÓWKA DO PROGRAMU KOMPUTEROWEGO

OPIS ZAJĘĆ W KINIE: Dowiedz się jak powstają dźwięki: burzy, sztormu, zatłoczonej ulicy i wiele, wiele innych. Dlaczego postacie potrzebują co najmniej kilkudziesięciu rysunków lub form wyrazu twarzy?  Jak powstają ich włosy, stroje czy w końcu scenografia do całego filmu. Czym jest dubbing i jaką rolę odgrywa? Oraz w jaki sposób wszystkie te elementy w końcu łączą się w jeden, przykuwający naszą uwagę film. W trakcie zajęć zdobędziesz również informacje o sposobach na uruchomienie obrazów na przestrzeni wieków, etapach postawiania filmów w dawnych wytwórniach filmowych, np. Bielsku-Białej oraz współczesnych Pixar, Walt Disney itp., czyli wszystkie informacje o tym jak  tworzono filmy animowane w czasach dziadków, rodziców oraz Twoich!

 

W przypadku kontaktu z nami i podania danych osobowych informujemy, że ich administratorem jest Cinema City Poland sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Fosa 37, 02-768 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usług, w przypadku skorzystania z nich lub odpowiedzi na kierowane pytania. Każda osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. W przypadku chęci otrzymywania od nas informacji o wybranych ofertach w formie elektronicznej lub telefonicznej, konieczne będzie wyrażenie zgody pozwalającej na prowadzenie takich działań.

Prosimy o podawanie informacji w zakresie minimalnym, niezbędnym wyłącznie do nawiązania kontaktu lub identyfikacji. Prosimy nie podawać żadnych poufnych danych, a zwłaszcza typu: data urodzenia, dane karty płatniczej, informacje o stanie zdrowia czy osobistej sytuacji rodzinnej.