W MŁODYM KINIE

NOWOCZESNE, AUTORSKIE LEKCJE W KINIE

Czy lubisz filmy? Jeśli tak, to świetnie! My również je lubimy, dlatego stworzyliśmy propozycję autorskich lekcji filmowych, które zmienią wizytę w kinie z uczniami w ciekawą edukacyjną podróż. Projekt W Młodym Kinie, przy wykorzystaniu tytułów o zróżnicowanej tematyce stanowi świetne pole do dyskusji i pogłębiania wiedzy z zakresu profilaktyki, historii, języka polskiego, czy filmoznawstwa. Powstająca na bieżąco oferta zajęć dostosowywana jest do wybranej grupy wiekowej i pozwala na realizację podstawy programowej w ciekawy, multimedialny sposób. To nie może być nudne!

 

DLACZEGO WARTO WEJŚĆ DO MŁODEGO KINA? 

BILETY W CENACH GRUPOWYCH

PREZENTACJE MULTIMEDIALNE

ELASTYCZNY HARMONOGRAM

FILMY Z BIEŻĄCEGO REPERTUARU

CUDOWNY CHŁOPAK

 

SZKOŁY PODSTAWOWE, GIMNAZJA
TEMAT LEKCJI W KINIE: „CUDOWNY CHŁOPAK” – NAUKA OTWARTOŚCI I TOLERANCJI, A TAKŻE ODKRYWANIA WŁASNEJ WARTOŚCI.

O ZAJĘCIACH:
W jaki sposób obrócić swoją słabość w niepowtarzalną wartość? Jak znaleźć w sobie siłę, by pokonać strach przed oceną? Czym jest tolerancja, otwartość na innych oraz jak akceptować innego/inność? W prelekcji połączonej z dyskusją porozmawiamy o ważnych społecznie tematach, takich jak odrzucenie przez środowisko, przemoc psychiczna, samotność, czy wartość prawdziwej przyjaźni.

O FILMIE:
Dla 10-letniego Auggiego nie ma niczego bardziej niezwykłego niż „zwykły dzień w szkole”. Urodzony z licznymi deformacjami twarzy, dotąd uczył się w domu pod okiem mamy. Teraz jednak zaczynając 5 klasę w normalnej szkole, ma nadzieję, że koledzy potraktują go jak zwyczajnego chłopca.

MAŁA AKADEMIA BBC – DZIKA AFRYKA

 

SZKOŁY PODSTAWOWE, GIMNAZJA
TEMAT LEKCJI W KINIE: WODA, CZYLI... ŻYCIE.

O FILMIE:
Dzika Afryka powstała przy użyciu najnowocześniejszej technologii 3D, by móc przenieść małych widzów prosto do dzikiego serca Afryki i pozwolić im przeżyć swoje własne spektakularne safari. Udaj się z nami w niesamowitą podróż przez magiczne królestwo najbardziej fascynującego z kontynentów – Afryki. Naszym przewodnikiem przez to zaczarowane miejsce jest woda. To ona rzeźbi dziką Afrykę, dając życie, gdziekolwiek się pojawia. Podróżuje przez stepy wraz z sezonowymi wiatrami, spływa kaskadą wzburzonych rzek lub ochrania podwodne miasta raf koralowych. Podczas podróży przez magiczne królestwo Afryki zanurzymy się w świecie wspaniałych miejsc i niesamowitych zwierząt oraz odkryjemy ich fascynujące sekrety. Dowiemy się, jak jeziora wulkaniczne wpływają na to, że tysiące flamingów zmienia swój kolor na czerwony, dlaczego upał lejący się na suche wydmy pustyni Namib zmusza jaszczurki do tańca i dlaczego na równiku pada śnieg. To przygoda, podczas której uwierzysz, że prawdziwy świat jest o wiele bardziej nadzwyczajny i inspirujący niż fikcja.

MAŁA AKADEMIA BBC – MALI GIGANCI

 

SZKOŁY PODSTAWOWE, GIMNAZJA
TEMAT LEKCJI W KINIE: WIELKA WALKA MAŁYCH ZWIERZĄT

O FILMIE:
Mali giganci 3D, to produkcja, która przeniesie widzów w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów pokazując, że im ktoś jest mniejszy, tym większe są jego przygody. Ten fascynujący film ukazuje, jak wielką odwagą i „supermocami” muszą wykazać się małe stworzenia, by wygrać w tytanicznej walce o przetrwanie. Pręgowiec amerykański w dzikich lasach i pasikoniszka na spalonych słońcem pustyniach Arizony, pozostawione same sobie szybko zrozumieją, że mogą liczyć tylko na siebie. Mając do czynienia z doświadczonymi rywalami i ogromnymi drapieżnikami, nasi bohaterowie muszą wykazać się odwagą, by znaleźć bezpieczne schronienie i jedzenie, które pozwoli im przetrwać zimę. Tylko dzięki użyciu swoich genialnych zdolności te maleństwa potrafią nie tylko przetrwać, ale również zostać władcami ich niewielkiego świata.

MAŁA AKADEMIA BBC – SPACER Z DINOZAURAMI

 

SZKOŁY PODSTAWOWE, GIMNAZJA
TEMAT LEKCJI W KINIE: DINOZAURY - MAŁE, DUŻE I NAJWIĘKSZE.

O FILMIE:
Spacer z dinozaurami to pełen akcji dokument opowiadający o rodzinie Pachyrhinosaurusów, które rozpoczynają swoją epicką wędrówkę. Ten niezwykły dokument, czerpiąc z najnowszych naukowych badań, przywraca do życia wymarłe przed wiekami stworzenia, dając nam niezapomnianą możliwość obcowania z nimi na dużym ekranie. Niezwykły spacer, na który się udajemy, ma moc przenoszenia w czasie, pozwala nie tylko przyjrzeć się bliżej tym fantastycznym stworzeniom, ale również przeżyć wraz z nimi niesamowitą przygodę. Wszystko – zaczynając od wyglądu dinozaurów, a na ich ruchach i zachowaniach kończąc, zostało precyzyjnie skonstruowane na podstawie dowodów zebranych ze skamielin. Twórcy filmu połączyli wiedzę z zakresu paleontologii z dokładną wiedzą na temat dzisiejszych zachowań zwierząt, aby stworzyć wyjątkowo realistyczny portret tych fascynujących stworzeń.

HABIT I ZBROJA

 

GIMNAZJA, SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
TEMAT LEKCJI W KINIE: WIELKA POLITYKA I ŻYCIE ZAKONNE - HISTORIA PAŃSTWA KRZYŻACKIEGO NA ZIEMIACH POLSKICH.

O FILMIE:
Film „Habit i zbroja” przedstawia dzieje państwa zakonnego i Rzeczpospolitej Obojga Narodów jako gigantyczną grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne i ścierają się emocje aktorów historii. Scenariusz filmu obejmuje 300 lat, od XII do XVI wieku. Film pokazuje powstanie Zakonu NMP Domu Niemieckiego w Palestynie, a następnie kolonizację ziem pruskich nad Bałtykiem i budowę państwa zakonnego oraz okres jego prosperity. Przedstawia także wielką wojnę zakonu z Rzecząpospolitą w XV wieku, w tym bitwę pod Grunwaldem (1410). Film kończy likwidacja państwa zakonnego na mocy II pokoju toruńskiego (1466) i akces jego mieszkańców do Rzeczypospolitej Obojga Narodów w tzw. hołdzie pruskim.

DOWOLNY FILM Z REPERTUARU

 

SZKOŁY PODSTAWOWE
TEMAT LEKCJI - DO WYBORU: KINO – TEGO NIE ZOBACZYSZ NA CO DZIEŃ!
OPIS ZAJĘĆ:

Podczas zajęć odpowiemy na wiele ciekawych pytań dotyczących kina. Jak to się dzieje, że film musi być wyświetlany w określanych godzinach? Jak długo? Kto ma na to wpływ? Skąd dowiadujemy się o godzinach projekcji? Kim jest dystrybutor? Kto układa repertuar?

 

GIMNAZJA, SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
TEMAT LEKCJI - DO WYBORU: PRACA W KINIE, CZYLI JAK PORUSZAĆ SIĘ W TYM BIZNESIE? PRZEDSIĘBIORCZE ASPEKTY KINA.
OPIS ZAJĘĆ:

Droga filmu od dystrybutora do kina, aż po DVD. Dlaczego BluRay? Jak sprzedaje się filmy? Kto odpowiada za repertuar kina? Kiedy film schodzi z afisza?

DOWOLNY FILM Z REPERTUARU 
 

SZKOŁY PODSTAWOWE
TEMAT LEKCJI - DO WYBORU: TAJEMNICE FILMOWEJ ANIMACJI
OPIS ZAJĘĆ:

Podczas zajęć zaprezentowana zostanie krótka historia animacji, wyjaśnione zostaną pojęcia związane z animacją, przestawione techniki tworzenia filmów animowanych oraz ich przykłady.


TEMAT LEKCJI - DO WYBORU: NA PLANIE FILMOWYM
OPIS ZAJĘĆ:

Co to jest plan filmowy? Jakie rodzaje planów wyróżniamy? Czym jest scenografia? Kto bierze udział w powstawaniu filmu? Podczas zajęć wyjaśnimy różne zagadnienia filmowe oraz przedstawimy osoby biorące udział w tworzeniu dzieła filmowego.

 

KONTAKT:

Bielsko-Biała (33) 485 39 93

Bydgoszcz (52) 554 37 73

Bytom (32) 396 27 28

Częstochowa: Wolność (34) 371 71 31, Jurajska (34) 390 17 71

Gdańsk (58) 769 31 02

Gliwice (32) 493 97 35

Katowice: Punkt 44 (32) 359 59 95/96, Silesia (32) 493 95 05

Kraków: Plaza i Galeria Kazimierz (12) 290 90 80/92, Bonarka i Zakopianka (12) 299 99 92

Lublin: Plaza (81) 535 25 52, Felicity (81) 443 58 88

Łódź Manufaktura (42) 664 64 46/48

Poznań: Plaza (61) 662 62 26, Kinepolis (61) 871 56 25

Ruda Śląska (32) 396 27 28

Rybnik (32) 737 37 73

Sosnowiec (32) 605 05 05

Starogard Gdański (58) 772 28 88

Toruń: Czerwona Droga i Plaza (56) 664 64 46

Wałbrzych (74) 632 32 31

Warszawa: Arkadia (22) 321 21 20, Bemowo (22) 560 40 40, Galeria Mokotów (22) 456 65 20, Promenada (22) 241 90 99, Janki (22) 702 40 98, Sadyba (22) 550 33 22

Wrocław (71) 323 60 70

Zielona Góra (68) 410 77 17

W przypadku kontaktu z nami i podania danych osobowych informujemy, że ich administratorem jest Cinema City Poland sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Fosa 37, 02-768 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usług, w przypadku skorzystania z nich lub odpowiedzi na kierowane pytania. Każda osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. W przypadku chęci otrzymywania od nas informacji o wybranych ofertach w formie elektronicznej lub telefonicznej, konieczne będzie wyrażenie zgody pozwalającej na prowadzenie takich działań.