W MŁODYM KINIE

NOWOCZESNE, AUTORSKIE ZAJĘCIA EDUKACYJNE

Czy lubisz filmy? Jeśli tak, to świetnie! My również je lubimy, dlatego stworzyliśmy propozycję autorskich lekcji filmowych, które zmienią wizytę w kinie z uczniami w ciekawą edukacyjną podróż. Projekt W Młodym Kinie, przy wykorzystaniu tytułów o zróżnicowanej tematyce stanowi świetne pole do dyskusji i pogłębiania wiedzy z zakresu profilaktyki, historii, języka polskiego, czy filmoznawstwa. Powstająca na bieżąco oferta zajęć dostosowywana jest do wybranej grupy wiekowej i pozwala na realizację podstawy programowej w ciekawy, multimedialny sposób. To nie może być nudne! Oprócz zajęć z naszymi edukatorami oferujemy specjalne wideoprelekcje przygotowane do wybranych tytułów, które wyświetlamy na życzenie grupy. Materiały stanowią doskonałe wprowadzenie do filmu i pozwalają wzbogacić wizytę w kinie o walory edukacyjne. O szczegóły dotyczące dostępnych prelekcji zapytaj pracownika rezerwacji grupowych!

 

DLACZEGO WARTO WEJŚĆ DO MŁODEGO KINA? 

WIDEOPRELEKCJE DO WYBRANYCH TYTUŁÓW

BILETY W CENACH GRUPOWYCH

PREZENTACJE MULTIMEDIALNE

ELASTYCZNY HARMONOGRAM

FILMY Z BIEŻĄCEGO REPERTUARU

TYTUŁ: FILIP

SZKOŁY PODSTAWOWE I SZKOŁY ŚREDNIE
WIDEOPRELEKCJA DO FILMU WYŚWIETLANA NA ŻYCZENIE GRUPY

OPIS: Wideoprelekcja przygotowana do filmu „Filip” stanowi doskonały wstęp do projekcji. Uczniowie będą mogli dowiedzieć się jakie są najważniejsze sceny, na które warto zwrócić uwagę podczas seansu, jakie elementy realizacyjne i techniczne zostały wykorzystane w produkcji „Filipa” oraz w jaki sposób los filmowego bohatera łączy się z biografią autora powieści na podstawie, której powstał ten wojenny dramat.

MATERIAŁY EDUKACYJNE: Do filmu przygotowane zostały scenariusze lekcji poruszające tematy związane z  zagadnieniem hierarchii życiowych wartości, systemem moralnym w życiu młodego człowieka, pojęciem bohaterstwa, eskapizmu wojennego oraz dojrzałości emocjonalnej czy intelektualnej.

TYTUŁ: COMEDY QUEEN

SZKOŁY PODSTAWOWE I SZKOŁY ŚREDNIE
WIDEOPRELEKCJA DO FILMU WYŚWIETLANA NA ŻYCZENIE GRUPY

OPIS:Trwająca około 30 minut wideoprelekcja stworzona jako edukacyjne wprowadzenie do filmu przedstawia widzom zagadnienia dotyczące najczęstszych objawów oraz przyczyn depresji. Materiał zawiera również informacje dotyczące możliwości pomocy osobom chorym oraz tym, którzy mogą mierzyć się ze stanami lękowymi. Nagranie stanowi doskonały wstęp do filmu, a także przeprowadzenia z uczniami interesujących i potrzebnych lekcji dotyczących ich stanu emocjonalnego.

MATERIAŁY EDUKACYJNE: Do filmu przygotowane zostały scenariusze lekcji, przewodnik metodyczny oraz ulotki informacyjne dotyczące młodzieńczej depresji, jej przejawów oraz sposobów udzielanej przez pedagoga pomocy.

TYTUŁ: SZCZĘŚCIE MIKOŁAJKA

SZKOŁY PODSTAWOWE I PRZEDSZKOLA
WIDEOPRELEKCJA DO FILMU WYŚWIETLANA NA ŻYCZENIE GRUPY

OPIS:
W przygotowanym materiale najmłodsi będą mieli okazję usłyszeć interesujące fakty o Francji, czyli kraju, w którym rozgrywa się akcja przygód Mikołajka. Widzowie będą mieli okazje poznać najważniejsze zabytki Paryża, dowiedzieć się na czym polega wyjątkowość wieży Eiffla oraz nauczyć się przedstawiać w języku francuskim. Wideoprelekcja opowiada także historię przyjaźni autora książek o Mikołajku René Goscinnego  oraz ilustratora Jean-Jacques'a Sempégo, którzy są jednymi z głównych bohaterów filmu.

MATERIAŁY EDUKACYJNE:
Do filmu przygotowane zostały scenariusze lekcji dotyczące kultury francuskiej śladami głównego bohatera, relacji adaptacji filmowej z literackim oryginałem oraz tajników powstawania animacji.

TYTUŁ: PIMI Z KRAINY TYGRYSÓW

SZKOŁY PODSTAWOWE
WIDEOPRELEKCJA DO FILMU WYŚWIETLANA NA ŻYCZENIE GRUPY

OPIS:
Prelekcję prowadzi Dyrektorka Poznańskiego ZOO. Ewa Zgrabczyńska: od 14 roku życia związana jest z Poznańskim Ogrodem Zoologicznym gdzie jako wolontariuszka prowadziła ambulatorium weterynaryjne. Jako pierwszy naukowiec w Polsce podjęła badania naukowe dot. biologii zoo. Bierze udział w międzynarodowych programach ochrony zwierząt. Jest także autorką i współautorką wielu publikacji popularnonaukowych z zakresu ekologii i ochrony zwierząt. Była konsultantką przepisów prawa oraz zasad ochrony gatunków zagrożonych wyginięciem. Prelekcja porusza tematy ochrony dzikich gatunków, bioróżnorodności i działalności Azylu przy poznańskim ZOO.

MATERIAŁY EDUKACYJNE:
Do filmu przygotowane zostały scenariusze lekcji poruszające kwestie ochrony zagrożonych gatunków, bioróżnorodności, ekologii, ciekawostek o tygrysach oraz prowadzenia azylu dla dzikich zwierząt. Każdy zakupiony bilet jest wsparciem dla prowadzanego przy poznańskim zoo bezpiecznego domu dla tygrysów z Ukrainy.

TYTUŁ: JOHNNY

SZKOŁY PODSTAWOWE I SZKOŁY ŚREDNIE

TEMAT ZAJĘĆ W KINIE – KAŻDY ZASŁUGUJE NA DRUGĄ SZANSĘ! – O SILE PRZYJAŹNI KSIĘDZA KACZKOWSKIEGO Z PATRYKIEM GALEWSKIM – CHŁOPAKIEM, KTÓRY NIE MIAŁ ŁATWEGO STARTU.

OPIS ZAJĘC W KINIE: Co determinuje nasze zachowania, na co mamy wpływ, a co stanowi bagaż, który otrzymaliśmy od "losu"? Jak świadomie spojrzeć na siebie, swoje otoczenie i znaleźć w nim czynniki, które mogą nam pomóc! Podczas zajęć w oparciu o relację księdza Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego przyjrzymy się samym sobie i temu co warunkuje nasze zachowania, wybory.

Do filmu dostępna jest również edukacyjna wideoprelekcja, wyświetlana na życzenie grupy.

DOWOLNY FILM Z REPERTUARU

SZKOŁY PODSTAWOWE I SZKOŁY ŚREDNIE

TEMAT ZAJĘĆ W KINIE – POLSCY NAUKOWCY I ICH DROGA DO SUKCESU!

OPIS ZAJĘC W KINIE: Kim byli/są? Co wiemy o nich i ich dokonaniach, ale też życiu? Jak na przestrzeni wieków wyglądała ich droga do realizacji osiągnięć, z czym musieli się mierzyć, próbując udowodnić  słuszność swoich badań, działań? Zastanowimy się również  kto z nas może pójść w ich ślady?

DOWOLNY FILM Z REPERTUARU

SZKOŁY PODSTAWOWE

TEMAT ZAJĘĆ W KINIE - DO WYBORU: FILM ANIMOWANY OD OŁÓWKA DO PROGRAMU KOMPUTEROWEGO

OPIS ZAJĘĆ W KINIE: Dowiedz się jak powstają dźwięki: burzy, sztormu, zatłoczonej ulicy i wiele, wiele innych. Dlaczego postacie potrzebują co najmniej kilkudziesięciu rysunków lub form wyrazu twarzy?  Jak powstają ich włosy, stroje czy w końcu scenografia do całego filmu. Czym jest dubbing i jaką rolę odgrywa? Oraz w jaki sposób wszystkie te elementy w końcu łączą się w jeden, przykuwający naszą uwagę film. W trakcie zajęć zdobędziesz również informacje o sposobach na uruchomienie obrazów na przestrzeni wieków, etapach postawiania filmów w dawnych wytwórniach filmowych, np. Bielsku-Białej oraz współczesnych Pixar, Walt Disney itp., czyli wszystkie informacje o tym jak  tworzono filmy animowane w czasach dziadków, rodziców oraz Twoich!

FILMY NA ZAMÓWIENIE

SZKOŁY PODSTAWOWE I SZKOŁY ŚREDNIE
OPIS: Oferta edukacyjna to także filmy wyświetlane na specjalne życzenie grup. Do każdego z proponowanych tytułów dostępne są wideoprelekcje, które wyświetlamy przed seansem dla zainteresowanych grup. Materiały są doskonałym wprowadzeniem do projekcji, poszerzają tematy poruszane w filmie, pokazują dodatkowy kontekst społeczny oraz historyczny przedstawiony w fabule filmu, a także pozwalają zajrzeć za kulisy produkcji filmowej.

 

W przypadku kontaktu z nami i podania danych osobowych informujemy, że ich administratorem jest Cinema City Poland sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie przy ul. Fosa 37, 02-768 Warszawa. Dane osobowe będą przetwarzane w celu realizacji usług, w przypadku skorzystania z nich lub odpowiedzi na kierowane pytania. Każda osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne. W przypadku chęci otrzymywania od nas informacji o wybranych ofertach w formie elektronicznej lub telefonicznej, konieczne będzie wyrażenie zgody pozwalającej na prowadzenie takich działań.

Prosimy o podawanie informacji w zakresie minimalnym, niezbędnym wyłącznie do nawiązania kontaktu lub identyfikacji. Prosimy nie podawać żadnych poufnych danych, a zwłaszcza typu: data urodzenia, dane karty płatniczej, informacje o stanie zdrowia czy osobistej sytuacji rodzinnej.