Spider-Man Uniwersum 2 – co wiemy na dzień dzisiejszy

Chodzisz się po ścianach, szukając wiadomości o nowym filmie o Spider-Manie Uniwersum 2? Już nie musisz, oto najważniejsze informacje na temat kontynuacji Spider-Man Uniwersum.

Bazuje na oryginalnej wersji

Animowany film Spider-Man Uniwersum wydany w 2018 roku, rozerwał tkaninę serii zdominowanej przez Petera Parkera. Ta historia Spidey obraca się wokół afroamerykańskiego nastolatka Milesa Moralesa, który przywdziewa maskę ikony komiksu Marvela. Jednak w dalszym wywracaniu tej formuły Miles odkrywa, że jest tylko jedną z wersji legendy o Spider-Manie, gdy jego świat jest atakowany przez wiele innych osób, które zajmują się procesem sieciowym. Należą do nich starsza, bardziej udana literacja samego Petera Parkera, Spider-Gwen, Spider-Man Noir czy Spider-Kwik.

Bogaty w szatę graficzną i pełen różnego rodzaju przyjemnych dla fanów meta-odniesień, Spider-Man Uniwersum stał się jednym z najbardziej zabawnych filmów o Spider-Manie. Film zarobił 375 milionów dolarów na całym świecie i zdobył Oscara za najlepszy film animowany. To sprawiło, że był to pierwszy film komiksowy, który zdobył nagrodę dla najlepszego filmu.

Tak więc wyzwanie zostało przyjęte – czas stowrzyć Uniwersum 2. Czy kontynuacja będzie zgodna z oryginałem?


Ma nowego reżysera

Joaquim Dos Santos, którego twórczość jest dobrze dopasowana do kontynuacji Spider- Man Uniwersum. Portugalski pomocnik pracował, jako artysta scenariuszy w mini serialu Justice League w Cartoon Network. Później ukończył różne animowane programy w tym Justice League Unlimited, Voltron i Avatar: The Last Airbender. Dos Santos zastępuje reżysera pierwszego filmu Boba Persichettiego, Petera Ramseya i Rodneya Rothmana.

 

Pracował, jako autor do Wonder Woman 1984

Dodatkowym atutem tego filmu jest David Callaham. Zadanie polegało na kontynuowaniu emocjonalnego łuku Diany Prince (Gal Gadot) w Wonder Woman 1984 DC, która ma mieć premierę w październiku 2020 roku. Ma więc po swojej stronie doświadczenia z komiksu, a także świetnie zna się na skryptach filmów akcji, zajmując się filmem Niezniszczalni. Następnie w programie Callaham's jest planowany z Marvel Cinematic Universe epic Shang-Chi and the Legend of the 10 Rings, która ma zostać wydana na początku 2021 roku.

 

Producent Amy Pascal potwierdziła już szczegóły fabuły

W 2018 roku w momencie premiery pierwszego filmu, Pascal potwierdził, że sequel będzie obracał się wokół usuniętego wątku fabularnego. W oryginalnym traktowaniu scenariuszy Phila Lorda i Chrisa Millera zaproponowano, aby Miles Morales i Gwen Stacey rozpoczęli romantyczny związek chociaż został on usunięty, aby zrobić miejsce innym postaciom Spider-Mana. Widzieliśmy już początek pięknej przyjaźni więc czy możemy teraz zobaczyć coś innego? Jeśli tak, to romantycznie wypełniłby przepaść między różnymi wielowymiarowymi postaciami i dalej poszerzyłby mitologię Spider-Mana.


Producenci Phil Lord i Chris Miller przedstawili nowe postacie, które chcą zobaczyć

Kreatywni indywidualiści z filmu LEGO odegrali kluczową rolę w tworzeniu Spider-Man -Uniwersum od początku, a także przyczynili się do powstania scenariusza. W wywiadzie dla Cinemablend Lord i Miller udostępnili szczegóły dotyczące postaci, które chcą zobaczyć w kontynuacji. Należą do nich Cindy Moon (vel Silk) i Jessica Drew (vel Spider-Woman). Ten pierwszy to koreańsko-amerykański sojusznik Petera Parkera, który pojawił się już w Marvel Cinematic Universe (MCU), granym przez Tiffany Espensen. Moce Silk obejmowały zwiększoną siłę i wyczucie pająka. Z drugiej strony Spider-Woman to ogólna nazwa przypisywana różnym bohaterom komiksów Marvela. Jeśli mówimy konkretnie o Jessice Drew, zadebiutowała w 1977 roku, stworzona przez zmarłego Stana Lee. Nastąpiły różne literacje tej postaci, a niektórzy nawet twierdzili, że zła organizacja HYDRA (później pojawiająca się w filmach MCU) zaszczepiła wspomnienie, że faktycznie była pająkiem. W jaki sposób Spider- Man Uniwersum 2 przedstawi nam historię tych postaci? Na to musimy zaczekać.


Właśnie wszedł do produkcji

9 czerwca 2020 r. Potwierdzono na Twitterze, że Spider-Man Uniwersum 2 jest dobrym pomysłem. Oficjalna strona filmu na Twitterze, a także główny animator Nick Kondo, udostępnili wiadomości.


Planowana premiera na 2022 rok

Zaznacz to w swoim kalendarzu filmowym. Spider-Man Uniwersum 2 wejdzie do kina od października 2022 roku.


Jesteście podekscytowani na premierę filmu Spider-Man Uniwersum 2?


Cineworld