3 remake'i kinowe, które będzie można zobaczyć po Mulan

Po zakończeniu sezonu nagród, czas przygotować się do najnowszego spektakularnego remake'u Disneya. Mówimy oczywiście o reboocie Mulan live-action, który ma mieć premierę w lipcu.

Film wyreżyserowany przez twórcę Whale Rider, Niki Caro, gra na wielką skalę, łącząc zapierające dech w piersiach sztuki walki i magiczną fantazję. Liu Yifei wciela się w tytułową Mulan, która zajmuje miejsce ojca w chińskiej armii, aby pomóc w walce ze złą wiedźmą Xian Lang (Gong Li).

 

Pierwsze zwiastuny zapowiadają epicką przygodę, która skłoniła nas do myślenia: jakie przeróbki Disneya zmierzają w naszą stronę po Mulan? A jakich jeszcze nie ogłoszono, a które chcielibyśmy zobaczyć?

 

Jakie trzy Disneyowskie remakei pojawią się wkrótce?


1. Mała Syrenka (premiera w 2021)

Bajka z 1989 roku Mała Syrenka pozostaje jednym z klejnotów koronnych (a może perły?) w animowanym katalogu Disneya, przypisanym do rozpoczęcia okresu „renesansu Disneya”, który doprowadził stworzenia do takich tytułów, jak „Piękna i Bestia” i Aladyn.

Jeśli chodzi o przeróbkę, studio utrzymuje ją w „rodzinie”, zatrudniając weterana Disneya, Roba Marshalla (reżysera „Mary Poppins powraca” oraz „Tajemnice lasu”). Potwierdzono, że artystka R&B, Halle Bailey, wcieliła się w tytułową rolę uroczej syreny Ariel, a Melissa McCarthy ma wcielić się w diaboliczną Ursulę.


2. Cruella (premiera 28 maja 2021)

Kolejną pozycją ma być ponadczasowy klasyk Disneya „101 dalmatyńczyków”, zmieniający skupienie na tych uroczych psich kropkach na wielkie zło: odrażającą Cruella de Vil. Film, którego akcja rozgrywa się w Londynie w latach siedemdziesiątych, pokazuje historię Cruelli, gra ją wspaniała zdobywczyni Oscara z musicalu „La La Land”, czyli Emma Stone.

Stone ma wcielić się w Cruellę jako młodą projektantkę mody, która powoli ma obsesję na punkcie psiego futra - a seria zdjęć na planie wskazuje na genialnie nikczemny styl Stone. Plany zostały wprowadzone w życie w 2011 roku, a po sukcesie remake'u „Śpiąca królewna” pod tytułem „Czarownica”, Stone wraz z Emmą Thompson (Late Night), Paulem Walterem Hausem (Richard Jewell) oraz Markiem Strongiem (Shazam!) tworzą zespół pod wodzą reżysera Tonyi Craiga Gillespie.


3. Pinokio (data premiery nieznana)

Podjęto wiele prób przeniesienia opowieści o chłopcu - kukiełce, który marzył, aby być prawdziwym dzieckiem, na duży ekran, dołączając różne nazwiska, od Roberta Downeya Jr. po Toma Hanksa i Guillermo del Toro. W rzeczywistości Del Toro planuje już film poklatkowy, który ma się ukazać w 2021 roku.

Jednak jego wersja jest inna niż plany Disneya i wydawało się, że własna adaptacja studia utknęła w martwym punkcie. Do momentu podania wiadomości na początku tego roku, że Robert Zemeckis (Powrót do Przyszłości) został zatrudniony do reżyserii filmu, a produkcja rozpocznie się jeszcze w tym roku. Czy możemy zobaczyć spotkanie zespołu marzeń z Forrest Gump, czyli Zemeckis i Hanks? Możemy sobie wyobrazić tego drugiego jako życzliwego cieśli Geppetto.


Cineworld