Znana z “Candymana” Nia DaCosta wyreżyseruje “Kapitan Marvel 2”

Serwis Deadline ogłosił, że odpowiedzialna za “Candymana” Nia DaCosta, wyreżyseruje “Kapitan Marvel 2”. W tytułowej roli bohaterki z franczyzy Marvel Cinematic Universe (pol.- Filmowe Uniwersum Marvela; MCU) powróci Brie Larson, która zadebiutowała dla studia w popularnej pierwszej części przygód superbohaterki. DaCosta przejmie rolę reżysera od duetu składającego się z Ryana Flecka i Anny Boden, którzy stanęli na czele pierwszego filmu z serii.

Scenariusz do filmu wyjdzie spod pióra Megan McDonnell, scenarzystki zaangażowanej w tworzenie nadchodzącego serialu “WandaVision”, w kórym w głównych rolach wystąpią Elisabeth Olsen i Paul Bettany. Nie jest jeszcze jasne, w którą stronę twórcy skierują opowieść o Kapitan Marvel; Pierwszy film z serii zaskoczył nas, ujawniając, że pozornie nikczemni przedstawiciele rasy Skrullów są w rzeczywistości uciskaną grupą dobrych charakterów. Natomiast rasa Kree, do której należy Kapitan Marvel została ukazana jako podżegający do wojny złoczyńcy. W związku z tym, że data premiery została wyznaczona dopiero na 8. lipca 2022, najprawdopodobniej minie chwila zanim poznamy bardziej konkretne szczegóły.

Póki co, z niecierpliwością oczekujemy efektów pracy DaCosty przy nadchodzącym “Candymanie”. Film zapowiadany jest jako “duchowa kontynuacja” klasycznego horroru z 1992 roku, opowiadającym o rozszalałym Tonym Toddzie, zamordowanym niewolniku przemienionym w straszydło z hakiem zamiast ręki. Nowy film o Candymanie kontynuuje mrożącą krew w żyłach opowieść. Chicagowski artysta Anthony (znany z Watchmenów Yahya Abdul-Mateen II) powraca do Cabrini Green, zgentryfikowanej, uprzednio biednej dzielnicy, w której zabity został Candyman. Anthony tworzy artystyczną instalację inspirowaną legendą Candymana, tym samym sprowadzając na siebie przerażające zło.

DaCosta, po sukcesach, które odniosła przy serialu “Top Boy” przenosi się na duży ekran. Film współtworzy z Jordanem Peelem, autorem scenariuszy do filmów “To my” oraz “Uciekaj!”, za który aktor i scenarzysta dostał Oscara. Peele odpowiada w ich wspólnym projekcie za scenariusz i stronę produkcyjną. Data premiery “Candymana” jest obecnie wyznaczona na 25. września 2020.


Cineworld