MARVEL 4 faza: filmowe premiery i ich daty

Poznaj ekscytującą listę filmów Marvela, na które czekamy w nadchodzących miesiącach i latach. Pod spodem pozycje obowiązkowe dla wszystkich fanów studia MARVEL.


1. CZARNA WDOWA

Jaka jest historia narodzin Czarnej Wdowy?

Pomiędzy wydarzeniami Captain America: Civil War i Avengers: Infinity War, członkini zespołu Avengers, Natasha Romanoff, przenosi się w przeszłość. Wraca do Rosji Radzieckiej, by ponownie zmierzyć się z własną historią, która zmieniła ją w przerażającego i śmiertelnie niebezpiecznego zabójcę. Staje twarzą w twarz ze śmiercionośnym Taskmasterem, który może naśladować umiejętności wszystkich wokół siebie. Taskmaster szkoli eskadrę zabójców w tajemniczym „Czerwonym pokoju”. Główna bohaterka musi połączyć siły z swoją dalszą rodziną by wspólnymi siłami pokonać wroga. Za reżyserię filmu odpowiada Cate Shortland, która zasłynęła klaustrofobicznym thrillerem Syndrom berliński, z udziałem Teresy Palmera..

Kto jest największą gwiazdą Czarnej Wdowy?

Oczywiście Scarlett Johansson, która ponownie wciela się w rolę Czarnej Wdowy / Natashy Romanoff w opowiadaniu, przenoszącym widzów w przeszłość do wydarzeń z przed jej śmierci w Avengers: Koniec Gry. Do Johanssona dołącza nominowana do Oscara Florence Pugh jako „siostra” Natashy Yelena Belova, zaś Rachel Weisz z Favourite gra Melinę Vostokoff. David Harbour z serialu Stranger Things wciela się w rosyjskiego odpowiednika kapitana Ameryki - Aleksieja Szostakowa zwanego Czerwonym Strażnikiem.

Kiedy Czarna Wdowa trafi na ekrany kin?

Wedle najnowszych doniesień Czarna Wdowa wejdzie do kin 6 listopada.


2. ETERNALS

O czym jest fabuła Eternals?

Dokładna fabuła ma zostać jeszcze potwierdzona. Eternals skupia się na tytułowych istotach, grupie wszechpotężnych, humanoidalnych kosmitów stworzonych przez starożytną rasę zwaną Celestials. Nawiązując do artykułu opublikowanego w Collider (https://collider.com/eternals-movie-details-timespan-deviants/) film będzie opowiadał trwającą blisko 7000 lat wojnę między dwoma zwaśnionymi gatunkami Wiecznymi (Eternals) i Deviantami. Film wyreżyserowała Chloe Zhao, która za sprawa dramatu „The Rider” odniosła ogromy sukces.

Jakie gwiazdy zobaczymy w Eternals?

Gwiazdą nr 1 tej produkcji jest bez wątpienia Angelina Jolie, która wcieli się w Thenę, wojowniczkę Eternals. Dołączyli do niej Kumail Nanjiani z Big Sick jako Kingo, Gemma Chan jako Sersi, Tyree Henry jako Phastos a tkże Salma Hayek i Barry Keoghan.

Kiedy Eternals pojawi się w kinach?

12 luty 2021 rok.


3. SPIDER-MAN 3 (chwilowo bez tytułu)

Fabuła filmu?

Na tym etapie tak naprawdę nie wiele wiadomo. Pewne jest to, że Tom Holland powróci jako Peter Parker w swoim trzecim solowym filmie Marvel Cinematic Universe (MCU), a reżyserem ponownie będzie Jon Watts. Panowie razem znów postarają się powtórzyć ogromy sukces z 2019 roku, który przyniósł im tytuł: "Daleko od domu". To właśnie w tej części człowiek pająk stał się osobą publiczną "zdradzając" światu swoją tożsamość. Pojawiają się jednak pytania o to, w jaki sposób film może się łączyć z innymi postaciami z Universum Marvela jak choćby Morbius czy Venom 2, których premiery zostały przełożone na 2021 rok.

Gwiazdy w Spider-Man 3

Obecnie wiemy tylko iż nie zabraknie aktorów z poprzednich części. Tak więc Tom Holland i Zendaya powracają na duży ekran.

Kiedy obejrzymy Spider-Man 3 w kinach?

To jest kluczowe pytanie. Najnowsze dziecko będące wynikiem współpracy między firmą Sony i dystrybutorami MCU Disney miało ukazać się światu 16 lipca 2021 roku. Ale z powodu szybkiego przeredagowania harmonogramu zapowiedzi i premier, okaże się, czy Spider-Man pojawi się zgodnie z pierwotnym planem czy jego emisja zostanie opóźniona o rok. Jeśli tak, to umieściłoby go to w środku piątej fazy MCU.


4. Doctor Strange In The Multiverse Of Madness

Fabuła filmu?

Informacje na temat fabuły filmu trzymane są w ścisłej tajemnicy, ale ostatnio potwierdzono, że reżyserem filmu będzie Sam Raimi znany z takich pozycji jak: Evil Dead czy Spider-Man. Zastąpił on Scotta Derricksona odpowiedzialnego za nakręcenie pierwszej części przygód superbohatera poruszającego się po licznych wymiarach. Co ciekawe film ma zaliczać się do gatunku "horror" a więc będzie to pierwsza tego typu próba w wykonaniu MCU. Z pewnością możemy spodziewać się wielu innych dziwnych, cudownych i przerażających wymiarów, które pojawiały się już w pierwszym filmie Doktor Strange.

Największe gwiazdy tej produkcji?

Bezapelacyjnie jest nim Benedict Cumberbatch, który powraca jako Sorcerer Supreme, arogancki neurochirurg, który stał się superbohaterem.

Kiedy Doctor Strange trafi do kin?

Dalszy ciąg przygód Doctora Strange'a został zaplanowany na 5 listopada 2021 roku.


5. Thor: Love And Thunder

Fabuła filmu?

Znamy tylko najbardziej ogólne szczegóły, a mianowicie, że Jane Foster z pierwszych dwóch części Thora powróci, by podnieść młot Mjolnir. Za reżyserię odpowiadać będzie Taika Waititi, dla którego po Ragnarok z 2017 roku będzie to kolejna ekranizacja z studia Marvela.

W rolach głównych?

Chris Hemsworth powraca jako Thor, wraz z Natalie Portman jako Jane i Tessą Thompson jako Valkyrią. W marcu Thompson potwierdził, że były Batman - Christian Bale otrzymał rolę głównego złoczyńcy. Zapowiada się ciekawe widowisko.

Kiedy zobaczymy Thora w kinach?

For-quel Thora trafi do kina 18 lutego 2022 roku.


Cineworld