“Co w duszy gra”: specjalny przedpremierowy pokaz filmu wytwórni Disney-Pixar na festiwalu S.O.U.L.

Nasze ciała prażą się obecnie w gorącym słońcu, ale czy zastanawialiście się kiedyś nad istotą duszy? To pytanie ma za sobą dalszy cel: nowy film wytwórni Disney-Pixar, “Co w duszy gra”, oczekujący na swoją listopadową premierę, porzuci sferę fizyczności i skupi się na esencji naszej duchowości.

Jamie Foxx wciela się w tej animacji w rolę zmarłego niedawno muzyka Joe. Przybywa do fantastycznej krainy zwanej Wielką Przeszłością, gdzie abstrakcyjnym duszom nadaje się osobowości zanim zostaną one umieszczone w ludzkich ciałach. Wprawia to w ruch klasyczną opowieść o podróży przez życie i samoodkrywaniu, w której obserwujemy jak Joe przeprowadza rachunek sumienia za całe swoje życie i jego płomienny związek z muzyką.

W ramach festiwalu S.O.U.L. (Screening Our Unseen Lives - pol. - pokaz naszego nieznanego życia) odbył się panel dyskusyjny dotyczący filmu. Był on wynikiem współpracy między Disneyem i Pixarem, S.O.U.L. Celebrate Connect, We Are Parable, The British Blacklist i The New Black Film Collective. A wszystko to zostało zorganizowane w celu dogłębnego odpowiedzenia na pytanie: co sprawia, że Ty - to Ty?

Twórcy filmowi Pete Docter (zdobywca Oscara za “W głowie się nie mieści”), Kemp Powers, producentka Dana Murray i inni wspólnie dyskutowali na temat procesu tworzenia “Co w duszy gra” oraz postępów w reprezentacji różnych kultur w filmach animowanych. W ramach festiwalu można również zobaczyć przedpremierowe pokazy online innych ekscytujących nowych projektów, między innymi “Real”, reżyserskiego debiutu aktora, scenarzysty i producenta Aki Omoshabyi, który został pokazany na Festiwalu Filmowym w Londynie w 2019 roku.

Panel dyskusyjny był transmitowany za darmo na kanale YouTube BFI oraz na kanale festiwalu S.O.U.L. 14. sierpnia. Teraz możecie go obejrzeć na naszym blogu klikając w wideo poniżej.

 

Premiera “Co w duszy gra” przewidziana jest na 20. listopada bieżącego roku.

 


Cineworld