Zobaczcie pierwszy pełnowymiarowy zwiastun nadchodzącej, nowej odsłony “Diuny”

Jeśli z niecierpliwością wyczekujecie nowej odsłony kultowej epopei science-fiction z 1984 roku - “Diuny” - teraz jest czas na prawdziwą ekscytację. Pierwszy, pełnowymiarowy zwiastun nadchodzącego filmu Denisa Villeneuve’a wylądował w internecie niczym statek Kindjal, i robi wrażenie.

“Diuna” - adaptacja powieści science-fiction Franka Herberta z 1965 roku - opowiada o walce o władze dwóch rywalizujących rodów. Obie rodziny starają się przejąć kontrolę nad pustynną planetą bogatą w wartościowy surowiec znany jako “przyprawa”.

Timothée Chalamet powraca na wielki ekran po występie w nagradzanych “Małych Kobietkach” Grety Gerwig. Amerykański aktor francuskiego pochodzenia wcieli się tym razem w antybohatera Paula Atreides, a towarzyszyć mu będzie gwiazdorska obsada, m.in. Josh Brolin, Zendaya, Javier Bardem i Charlotte Rampling.

Wytwórnia Warner Bros ma zapewne nadzieję, że ta nowa adaptacja poradzi sobie lepiej niż oryginał Davida Lyncha, który stał się kultowym hitem dla fanów science-fiction, ale okazał się finansową klapą. Patrząc na zwiastun, można oczekiwać, że będzie to niezwykły film. “Diuna” pojawi się na ekranach polskich kin 18. grudnia. Do zobaczenia!

 


Cineworld