W kontynuacji “Na noże” u boku Daniela Craiga wystąpi całkowicie nowa obsada

W listopadzie 2019 (tj. przed początkiem pandemii) mieliśmy przyjemność delektować się detektywistyczną czarną komedią “Na noże”. Gwiazdą tego wyreżyserowanego przez Riana Johnsona filmu był przybierający szalony akcent rodem z południowych Stanów Zjednoczonych Daniel Craig, który wcielił się w rolę Benoit Blanca, słynnego prywatnego detektywa starającego się rozwikłać tajemnicę zagadkowego morderstwa. Dzięki błyskotliwemu scenariuszowi i świetnym występom aktorskim Chrisa Evansa, Jamie Lee Curtisa, Toni Collette i innych, film zarazem oddawał hołd i przełamywał konwencje wykreowane przez mistrzynię gatunku - Agathę Christie.

Przede wszystkim jednak, “Na noże” okazał się być ogromnym finansowym sukcesem, zarabiając 309 milionów dolarów przy relatywnie niskim budżecie - $40 milionów. Samo to przyczyniło się do szybkich wzmianek o kontynuacji filmu, w którym Craig (ewidentnie planujący już swoją przyszłość po Jamesie Bondzie) ma powrócić jako Blanc, detektyw budzący skojarzenia z postacią Kuraka Leghorn z serii kreskówek “Zwariowane melodie”. Johnson zapowiedział, że, oprócz Craiga, planuje skompletować obsadę całkowicie od nowa. Reżyser nie jest wręcz pewien czy nowy film można będzie nazwać kontynuacją.

“To jest zupełnie popiep***ne”, cytuje Johnsona magazyn “Interview”, “siedziałem nad pomysłem do pierwszej części przez 10 lat. A z tym nowym filmem, zaczynam z pustą kartką. To tak naprawdę nie jest sequel Na noże. Muszę wymyślić jakiś tytuł, żebym przestał go tak nazywać, bo to właściwie Daniel Craig jako ten sam detektyw, a reszta obsady jest całkowicie nowa”.

Niestety, oznacza to zapewne, że do filmu nie powróci postać szlachetnej Marty, granej przez Anę de Armas pielęgniarki, której przypadłość (Marta nie umie kłamać nie wymiotując przy tym) wydała sprawcę zbrodni w “Na noże”. Podczas gdy czekamy aby zobaczyć, jak Johnsonowi uda się przebić to komicznie grubiańskie spojrzenie na klasyczny kryminał, możemy być spokojni wiedząc, że dystrybutor - Lionsgate - ma plany aby rozwinąć “Na noże” w pełnoprawną filmową franczyzę.

A Wy jakich aktorów chcielibyście ujrzeć u boku Craiga w kontynuacji “Na noże”?


Cineworld