Eddie Redmayne potwierdza, że rozpoczęły się zdjęcia do “Fantastycznych Zwierząt 3”

Eddie Redmayne, gwiazda “Fantastycznych zwierząt 3”, potwierdził, że rozpoczęły się zdjęcia do filmu. U boku Redmayne’a, w filmie ponownie wystąpią aktorzy znani z poprzednich części serii: Johnny Depp, Katherine Waterston, Jude Law i Ezra Miller. David Yates również powraca do serii w fotelu reżyserskim. W pisanie scenariusza, naturalnej kontynuacji serii poprzedzającej wydarzenia z hitowej sagi książek o Harrym Potterze, zaangażowana była autorka J.K. Rowling. Produkcja filmu doszła do skutku pomimo wielu kontrowersji z udziałem obsady i samej Rowling, potwierdzając tym samym popularność, którą wciąż cieszy się postać młodego czarodzieja. Pierwsza część serii “Fantastycznych zwierząt” była wielkim sukcesem, w ekscytujący sposób wskrzeszając franczyzę, jednak druga odsłona filmu zmierzyła się z silnym krytycyzmem i okazała finansowym niepowodzeniem. To najprawdopodobniej spowodowało wstępne opóźnienia w produkcji trzeciego filmu.

Trzecia, środkowa, część serii zaplanowanej na pięcio-odcinkową sagę o “Fantastycznych zwierzętach” była opóźniana kilkukrotnie. Wstępnie, zdjęcia zostały odłożone w czasie, aby dać producentom czas na dopracowanie scenariusza. Koniec końców, produkcja miała rozpocząć się w Londynie, jednak film, jak wiele innych, został opóźniony z powodu pandemii koronawirusa. Kiedy restrykcje nałożone w Wielkiej Brytanii na produkcje filmowe zostały zniesione, film pozostał w zawieszeniu.

Na szczęście dla fanów, Eddie Redmayne, w rozmowie z portalem Cinema Blend, potwierdził, że zdjęcia wystartowały w Londynie dwa tygodnie temu. Podobnie jak w przypadku większości filmów, których produkcję wznowiono po zniesieniu kwarantanny, Warner Bros. wprowadziło ścisłe protokoły związane z koronawirusem dotyczące zarówno obsady, jak i ekipy produkcyjnej - coś, czego wstępnie obawiał się Redmayne:

“To zupełnie nowa normalność. Regularne testy, maseczki. i prawdę mówiąc, zastanawiałem się czy maseczki nie wpłyną w negatywny sposób na kreatywność. Może była to z mojej strony drobna ignorancja, ale myślę, że jako ludzie potrzebujemy interakcji aby napędzać się nawzajem. Jednak to, co jest uspokajające to to, że proces może wygląda inaczej, ale ciągle czuć jest dynamikę oraz, że wszyscy na planie pracują tak dobrze, jak potrafią.”

Wygląda na to, że obawy Redmayne’a były niesłuszne, aktor potwierdził, że sprawy na planie mają się jak najlepiej, a pozostali aktorzy są w szczytowej formie. Biorąc pod uwagę fakt, że obsada filmu nie pracowała razem od dawna (zdjęcia do “Zbrodni Grindenwalda” miały miejsce w 2017 roku), można się było spodziewać, że produkcja przyniesie wiele wyzwań, nawet zanim rozpoczęła się pandemia.

Film jest jednym z wielu, które weszły w fazę produkcyjną w tych niespotykanych czasach. Produkcja innego mocno wyczekiwanego filmu Warner Bros, “Batmana”, początkowo wznowiona, również musiała zostać ponownie przerwana, kiedy gwiazdor Robert Pattinson otrzymał pozytywny wynik testu na wirusa. Pomimo kłopotów, zapewnienia Redmayne’a powinny uspokoić obawy, że kręcenie filmów podczas trwającej pandemii jest zbyt trudne - jeśli produkcja tak wielka, jak “Fantastyczne zwierzęta 3” może bezpiecznie dojść do skutku, produkcje innych filmów i seriali również nie powinny sprawiać zbyt dużych problemów. Protokoły na planach zdjęciowych zdają się być póki co skuteczne, ponieważ bardzo niewiele produkcji zostało ponownie przerwanych po wznowieniu zdjęć.

Powinno to uspokoić również wątpliwości fanów co do przyszłości serii. Biorąc pod uwagę tajemnicę, którą owiana jest fabuła trzeciej części “Fantastycznych zwierząt” i rozczarowanie jakim była druga odsłona cyklu, pewność siebie Eddiego Redmayne’a zdaje się być jasną wskazówką, że sprawy wróciły na właściwe tory. To ważne, jeśli mowa o ogromnych konsekwencjach jakie seria niesie za sobą dla całej franczyzy “Harry’ego Pottera” - jednej z najbardziej dochodowych w portfolio Warner Bros. Fani będą musieli poczekać aż do 11 listopada 2021 zanim dowiedzą się, co tym razem wydarzy się w świecie czarodziejów. Jednak nawet tak długi czas oczekiwania może okazać się warty tego, co zobaczymy na ekranie w “Fantastycznych zwierzętach 3”.


Cinema Blend