“Incepcja”: 5 scen, których powinieneś doświadczyć w Cinema City 4DX

Z bólem serca stwierdzamy, że “Incepcja”, przełamujący normy film Christophera Nolana o napadzie na podświadomość ma już 10 lat. Świętujemy tę rocznicę specjalnymi pokazami filmu w formacie 4DX w Cinema City od 12. sierpnia, w oczekiwaniu na premierę tajemniczej, najnowszej produkcji Nolana - “Tenet”, która będzie miała miejsce 26. Sierpnia.

 

 

To pierwszy raz, kiedy film Nolana zostanie wyświetlony w Polsce w technologii 4DX. Niezwykłe możliwości immersyjne formatu pozwolą Ci jeszcze bardziej zagłębić się w rzeczywistość podświadomości. Poruszające się fotele, woda, wiatr wraz z innymi efektami z całą pewnością nadadzą temu szpiegowskiemu thrillerowi cielesnego, namacalnego wymiaru.

 

 

Przewiń w dół aby odkryć, do których scen z “Incepcji” powinniście wrócić w formacie 4DX.

 

1. "Sen się załamuje"

Struktura umysłu załamuje się podczas tej oszałamiającej sceny otwierającej film. Podczas gdy najnowszy plan napadu (choć to bardziej ekstrakcja niż incepcja) Dominica Cobba (Leonardo DiCaprio) zostaje unicestwiony, złowieszcza melodia Hansa Zimmera podpowiada nam co wydarzy się zaraz. Cegły spadające z sufitu i woda zalewająca pomieszczenie są świetnymi przykładami na zamiłowanie Nolana do efektów specjalnych, dzięki któremu w sposób wręcz namacalny czujemy jak delikatna jest podświadomość. Dzięki efektom wodnym i powietrznym 4DX doświadczenie staje się niemalże cielesne.

 


2. Pościg w Mombasie

Muzyka Hansa Zimmera ponownie staje się tutaj siłą napędową budującą i wzmacniającą atmosferę “Incepcji”. Wzmagające napięcie bębny popędzają Cobba (DiCaprio) w jego ucieczce przez alejki i kawiarnie Mombasy (w rzeczywistości Tanger), a moment, w którym Cobb musi przecisnąć się przez wąziutką szparę między budynkami świetnie oddaje wrażenie wszechogarniającej klaustrofobii. To idealna sekwencja dla eksponowania ruchomych efektów foteli 4DX.

 


3. Transformacja Paryża

Jak przenieść się w sferę snu? I kiedy już w nim jesteśmy, jakie są nasze możliwości? Podczas jednej z najsłynniejszych i najbardziej imponujących scen “Incepcji”, Cobb uczy początkującą architektkę Ariadne (Ellen Page) jak zbudować i zaludnić świat w podświadomości. Moment, w którym odwraca ona paryską ulicą do góry nogami i nakłada na inną jest wspaniałym świadectwem wizjonerstwa Nolana i możliwości wielkiego ekranu. Przygotujcie się na doświadczenie pełne efektów 4DX wraz z trzęsącymi się fotelami, kiedy Paryż składa się w pół.

 


4. Walka w korytarzu

Noland przyznaje, że aktor Joseph Gordon-Levitt musiał się bardzo napracować przy kręceniu tej kluczowej sceny walki. Kiedy kolejne warstwy podświadomości zaczynają się rozpadać, podstawowe koncepty i prawa takie, jak grawitacja przestają mieć znaczenie, a ich miejsce zajmuje wyobraźnia Nolana. Sufit pełen świateł zamienia się w korytarz wypełniony niebezpiecznymi przeszkodami w tej jednej z wielu pamiętnych scen wywracających rzeczywistość i normalność do góry nogami. A dzięki fotelom 4DX, możesz poczuć się, jakbyś się tam znajdował.

 


5. Atak na fortecę

Czy wiedzieliście, że ulubionym filmem Nolana o Jamesie Bondzie jest “W tajnej służbie Jej Królewskiej Mości”? Finałowa scena “Incepcji” została napisana jako hołd dla filmu, w którym George Lazenby wciela się w postać agenta 007. Scena rozgrywa się w zaśnieżonych górach i pokazuje atak na pozornie niemożliwą do sforsowania fortecę. Jednak w tym przypadku, chroni ona najbardziej osobistych sekretów Fischera (Cillian Murphy), który to poddawany jest incepcji. Nie przegap wiatru, wody, zapachów i efektów wstrząsu w Cinema City 4DX, które pozwolą Ci nie tylko zobaczyć, ale też poczuć atmosferę tej wyjątkowej sceny.

 


Cineworld